Van Gogh Alive – The Experience

Od 14 listopada rozpocznie się w Warszawie nietypowa wystawa dzieł Van Gogha. Eksponowana wcześniej w Berlinie, Szanghaju, Petersburgu, Florencji i Singapurze, zagości w specjalnie do tego stworzonej, nowej przestrzeni wystawienniczej – Centrum Wystawowym przy PGE Narodowym.

„Van Gogh Alive – The Experience” – plakat (źródło: materiały prasowe)

„Van Gogh Alive – The Experience” – plakat (źródło: materiały prasowe)

Multimedialna wystawa Van Gogh Alive stanie się okazją do odkrywania twórczości malarza z nieznanej dotąd perspektywy, dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii. To projekt, podczas którego ponad 3 tysiące dzieł malarza zostanie wyświetlone w formie wielkoformatowych, tętniących kolorami obrazów. Każda powierzchnia galerii – ściany, kolumny, sufit, a także podłoga przemieniają się w pasjonującą opowieść o życiu i twórczości mistrza. Poruszająca gra świateł i kolorów, intensywna paleta barw, nietypowe pociągnięcia pędzla czy charakterystyczna faktura obrazów oglądane z bliska oraz towarzysząca, nastrojowa muzyka pozwolą lepiej przyjrzeć się kunsztownemu stylowi malarskiemu Van Gogha i razem z nim przenieść się do Holandii, Paryża, Arles, Saint-Rémy de Provence oraz Auvers-sur-Oise, gdzie powstały jego największe arcydzieła.

Van Gogh Alive – The Experience
Od 12 listopada 2015 roku do 14 lutego 2016 roku
Warszawa

Komentarze (6) do artykułu “Van Gogh Alive – The Experience”

 1. Janek

  Byłem na wystawie i przyznaję, że robi niesamowite wrażenie! Czegoś takiego w Warszawie jeszcze nie było. Sam fakt, że wystawa mieści się na błoniach stadionu, a nie w namiocie świadczy o demokratyzacji sztuki. Malarstwo wychodzi do ludzi! Van Gogh był wybitnym malarzem, jest powszechnie znany w świadomości Polaków, dlatego ta wystawa to świetny pretekst, aby na nowo, świeżym okiem spojrzeć na to, co dobrze znamy i kojarzymy. Ludzie wychodzą z wystawy pozytywnie zaskoczeni i szczerze zainteresowani twórczością malarza, a to już ogromny sukces.

 2. Dorota

  Na wystawie byłam w ubiegłym tygodniu. Przyznam, że pozytywnie mnie zaskoczyła. Nie spodziewałam się tylu wrażeń! Przepiękna muzyka, która towarzyszy zmieniającym się obrazom pozwala lepiej zrozumieć motywy malarza i dosłownie przenieść się do jego świata. Polecam wszystkim!!!

 3. mary

  Prawdziwy majstersztyk! Zaskakuje ciekawymi rozwiązaniami, przez co przykuwa uwagę także najmłodszych. Tyle barwnych obrazów w towarzystwie muzyki nie widziałam w dotychczasowych muzeach, a bywam dość często. Niesamowite wrażenia i wizualne i słuchowe. Brawa dla organizatorów!!!

 4. Kasia

  projekt godny uwagi. faktura obrazów malarza wreszcie jest w pełni widoczna! wystawa umożliwia przyjrzenie się konstrukcji obrazów, obserwowanie ruchu pędzla, palety barw. Osoby interesujące się malarstwem mają niepowtarzalną okazję zobaczyć tak znane dzieła pod innym kątem. Całość świetnie dopełnia muzyka, która intensyfikuje emocje. suuuper!

 5. KiKi

  Wystawa jest genialna. Rozmiar obrazów, sposób ich przedstawienia i muzyka w tle – całość stanowi świetny przekaz :) Van Gogh w takiej odsłonie prezentuje się znakomicie. Jego obrazom można się przeglądać bez końca – na powiększeniu widać każdy detal i szczegół. Nie trzeba studiować historii sztuki, żeby wiedzieć o malarzu wszystko – wystarczy iść na tę cudowną wystawę!

 6. Mariola

  Super inicjatywa! Brawa dla organizatorów! Całkowicie nowe doświadczanie sztuki!

Dodaj komentarz