Warszawskie Targi Książki Artystycznej

Ponad 40 polskich i zagranicznych wydawców. Setki książek artystycznych oraz publikacji poświęconych sztuce, designowi, fotografii i architekturze. Spotkania, panele dyskusyjne, warsztaty i dwie wystawy. Już w listopadzie odbędzie się pierwsza edycja Warszawskich Targów Książki Artystycznej.

Warszawskie Targi Książki Artystycznej (źródło: materiały prasowe organizatora)

Warszawskie Targi Książki Artystycznej (źródło: materiały prasowe organizatora)

Warszawskie Targi Książki Artystycznej powstały z inicjatywy księgarni Bookoff i rocznika „Print Control” poświęconego polskiemu projektowaniu drukowanemu. Wydarzenie będzie miało charakter międzynarodowy. Organizatorzy zadbali o to, żeby wśród wystawców znalazły się nie tylko polskie, ale również najważniejsze europejskie i amerykańskie wydawnictwa. Dzięki temu odwiedzający Targi będą mogli zapoznać się z aktualną ofertą brytyjskiego Phaidon, niemieckich Steidl i Gestalten czy amerykańskiego Aperture. Poza publikacjami prestiżowych, rozpoznawalnych wydawnictw na Targach będzie można znaleźć niszowe książki wydawane tylko w kliku egzemplarzach, a nawet własnoręcznie wykonane ziny.

Warszawskie Targi Książki Artystycznej to też szereg wydarzeń towarzyszących – paneli dyskusyjnych, spotkań z artystami i wydawcami oraz warsztatów dotyczących self-publishingu. W programie Targów znajdą się również dwie wystawy – wystawa Fotograficzna Publikacja Roku 2015 oraz wystawa Print Control No. 4 poświęcona najlepszym polskim projektom drukowanym mijającego roku.

Warszawskie Targi Książki Artystycznej – logo (źródło: materiały prasowe organizatora)

Warszawskie Targi Książki Artystycznej – logo (źródło: materiały prasowe organizatora)

Takie targi odbywają się we wszystkich najważniejszych ośrodkach kulturalnych na świecie. Są ważną platformą współpracy między wydawcami, a jednocześnie świetnym sposobem na promocję wartościowych książek. Bardzo brakowało nam takiego wydarzenia w Warszawie, dlatego postanowiliśmy wziąć sprawy w swoje ręce – powiedział Paweł Rubkiewicz, współwłaściciel księgarni Bookoff i jeden z organizatorów wydarzenia.

Warszawskie Targi Książki Artystycznej to wydarzenie otwarte i darmowe. Mogą w nim wziąć udział zarówno specjaliści związani na co dzień z branżą wydawniczą, jak i wszyscy miłośnicy oryginalnych, dobrze zaprojektowanych książek, a także osoby chcące poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą sztuki, designu, fotografii czy architektury. Gospodarzem Targów jest Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, które na potrzebę wydarzenia udostępni audytorium popularnego wśród Warszawiaków pawilonu Emilia.

Warszawskie Targi Książki Artystycznej
Od 27 do 29 listopada 2015 roku
Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

Dodaj komentarz