Druga wystawa z cyklu ANTIDOTUM

Stolarska/Krupowicz Gallery w Warszawie zaprasza do 31 listopada na drugą odsłonę z cyklu ANTIDOTUM – ściśle wyselekcjonowanego przeglądu tego, co najciekawsze we współczesnych sztukach wizualnych

Witek Ziemiszewski, „Unobrainum Blue” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Witek Ziemiszewski, „Unobrainum Blue” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Podczas wystawy zaprezentowane zostanie malarstwo czterech cenionych przez kuratorów i rynek sztuki malarzy polskich młodego pokolenia – Artura Trojanowskiego, Witka Ziemiszewskiego, Bartka Otockiego i Jacka Dalibora – oraz grafika Marty Bożyk.

Jesienna odsłona cyklu ANTIDOTUM prezentuje wielowymiarowość współczesnego malarstwa i grafiki. W obrazach Artura Trojanowskiego i Bartka Otockiego najważniejszy jest detal, który staje się ornamentem. Futurystyczne światło i fragmenty pejzażu zamknięte są w kompozycji. Z najmniejszych cząstek materii malarze układają wizualne formy. Prace Witka Ziemiszewskiego to portretowana z lotu ptaka głębia żywiołu. Jego pejzaże wodne w swojej formie nawiązują do dokonań op-artu i grafik Victora Vasarely.

Z kolei prace Marty Bożyk to wariacje na temat ikonicznych wizerunków kobiet – wielkich postaci XX wieku. W trzynastu linorytach przetworzonych portretów m.in. Sylwii Plath, Matki Teresy z Kalkuty czy Janis Joplin autorka prezentuje głównie legendę swoich bohaterek. Jacek Dalibor w serii kobiecych aktów czerpie zarówno z tradycji Toulouse-Lautreca jak i Picassa. W oszczędnej formie, przypominającej stylistykę lat 50. i 60., podejmuje temat wyzywającej i jednocześnie subtelnej kobiecości.

Stolarska/Krupowicz Gallery starannie i z dużym wyczuciem współczesnego świata sztuki dobiera interesujących twórców do współpracy, odkrywając najnowszą plastyczną mapę Polski. Poszukuje artystów nieznanych jeszcze w szerokim obiegu, ale dobrze rokujących i wciąż rozwijających swój plastyczny kunszt. Tym razem galeria zaprosiła do współpracy artystów, którzy ukazują niesamowitość i wyjątkowość w tym, co pozornie znane i oswojone. „Prezentowaną twórczość łączy wyciszony i kontemplacyjny charakter, a także minimalizm i prostota środków graficznych w warstwie warsztatowej” – mówi Katarzyna Stolarska.

Druga wystawa z cyklu ANTIDOTUM
Od 9 października do 31 listopada 2015 roku
Stolarska/Krupowicz Gallery
Warszawa

Dodaj komentarz