Zdzisław Wiatr – Wszystko

22 października Miejska Galeria Sztuki w Częstochowie zaprasza na wernisaż wystawy Zdzisława Wiatra. Wystawa zatytułowana Wszystko / malarstwo, rysunek, ilustracja, grafika prezentuje trzydziestoletni dorobek twórczy artysty.

Zdzisław Wiatr, „Psy 2” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Zdzisław Wiatr, „Psy 2” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wystawa jest prezentacją dorobku artystycznego Zdzisława Wiatra w obszarze rysunku, grafiki malarstwa oraz ilustracji. Ekspozycja stanowi wybór prac z cykli Psy, Walizy, Rysunki z wojska, Kołobrzeg 89, Pejzaże prawosławne, Owoce, Portrety oraz innych realizowanych równolegle od 1985 roku.

Zdzisław Wiatr – urodził się w 1960 roku w Głubczycach. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, na Wydziale Grafiki w Katowicach w latach 1981–1986, gdzie roku obronił dyplom z wyróżnieniem w pracowni książki prof. Adama Romaniuka oraz w pracowni malarstwa prof. Macieja Bieniasza. W latach 1986–87 był stypendystą Ministra Kultury i Sztuki. Pracuje w Instytucie Sztuk Pięknych, Akademii im. J. Długosza w Częstochowie na stanowisku profesora nadzwyczajnego. Współpracował z miesięcznikiem ,,Res Publica” oraz z Oficyną Wydawniczą „Errata” w Warszawie. Zajmuje się grafiką, rysunkiem, malarstwem, ilustracją.  Zrealizował 30 wystaw indywidualnych oraz brał udział w ponad 200 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą, w większości wystawach rysunku i grafiki.

Zdzisław Wiatr, Wszystko / malarstwo, rysunek, ilustracja, grafika
Od 23 października do 22 listopada 2015 roku
Wernisaż: 22 października 2015 roku, godz. 18.00
Miejska Galeria Sztuki
Częstochowa

Dodaj komentarz