Kraina Książek

Podczas Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie, których gościem honorowym jest w tym roku Litwa, 22 i 23 października odbędą się niezwykłe warsztaty ze świetnymi ilustratorkami Ieva Babilaitė i Sigutė Chlebinskaitė.

Ieva Babilaitė podczas warsztatów (źródło: materiały prasowe)

Ieva Babilaitė podczas warsztatów (źródło: materiały prasowe)

Ieva Babilaitė i Sigutė Chlebinskaitė, jedne z najbardziej utalentowanych litewskich ilustratorek, przyjadą do Krakowa i zaproszą polskich czytelników, by zostali obywatelami niezwykłej Krainy Książek. Pracownia twórcza, której pomysłodawczynią jest Sigutė Chlebinskaitė to żywe muzeum historii książek. Uczestnicy warsztatów będą mieli jedyną w swoim rodzaju okazję, by zobaczyć, usłyszeć, dotknąć kolejnych etapów w historii powstawania książek: tabliczek woskowych, książek cylindrycznych, ruchomych obrazków, książek obrazkowych i kalejdoskopowych, drzeworytów i starych światłodruków. Dzieci będą mogły również zapoznać się z technikami bindowania i marmurkowania, tajemnicami restauracji, kaligrafii, pisma Braile’a, alfabetu Morse’a, języka węzłów nawigacyjnych.

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu Litwa w Krakowie. Jest to największa w ciągu ostatnich lat prezentacja kultury litewskiej w Polsce, którą przygotował Litewski Instytut Kultury.

Kraina Książek – warsztaty twórcze dla dzieci
W ramach projektu Litwa w Krakowie
22, 23 października 2015 roku, od godz. 10.00 do 12.00 oraz od 12.00 do 14.00
19. Międzynarodowe Targi Książki
Kraków

Dodaj komentarz