POP-UP znaczy alternatywny

17 października na kampusie Uniwersytetu Ekonomicznego rozpoczyna się projekt Teatr POP-UP, czyli wydarzenie o niespotykanej do tej pory formule, które potrwa do 15 listopada. Data ta zbiega się w czasie z obchodami 250. rocznicy powstania pierwszego teatru publicznego w Polsce.

Teatr POP-UP – plakat (źródło: materiały prasowe)

Teatr POP-UP – plakat (źródło: materiały prasowe)

W specjalnie skonstruowanym sferycznym namiocie na zaledwie kilka tygodni powstanie nietypowa instytucja teatru, w której odbywać się będą nie tylko premierowe spektakle i dyskusje panelowe stanowiące krytyczno-teatralną perspektywę dla całego przedsięwzięcia, ale również projekty muzyczne, wizualne czy interdyscyplinarne. POP-UP ze swym ciekawym repertuarem i charakterem stanowi alternatywne rozwiązanie dla stałych teatrów publicznych.

Do tworzenia POP-UP zostali zaproszeni najważniejsi polscy artyści teatru, będący laureatami lub nominowanymi do Paszportów „Polityki”, m.in. Krystian Lupa, Wiktor Rubin, Jola Janiczak, Michał Borczuch, Iga Gańczarczyk, chorwacki reżyser Oliver Frljić i Marcin Masecki. Za projekt komunikacji wizualnej odpowiada Kuba Woynarowski.

Partnerami wydarzenia są: Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego w Warszawie, Teatr Polski im. H. Konieczki w Bydgoszczy oraz Społeczne Stowarzyszenie Edukacyjno-Teatralne „Stacja Szamocin”.

Kuratorami projektu są kulturoznawczyni, kuratorka i producentka projektów teatralnych i interdyscyplinarnych Agata Siwiak oraz Grzegorz Niziołek.

Teatr POP-UP
Od 17 października do 15 listopada 2015 roku
Kampus Uniwersytetu Ekonomicznego
Kraków

Dodaj komentarz