Trust don’t Trust: Material Representations

16 października Galeria Entropia we Wrocławiu zaprasza na pokaz filmów i prac wideo Pedro Ferreiry, zatytułowany Trust don’t Trust: Material Representations.

Pedro Ferreira, „Fragments” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Pedro Ferreira, „Fragments” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Na pokaz w Galerii Entropia złoży się kilkanaście krótkometrażowych form zrealizowanych w ostatnich latach – także we Wrocławiu. Część wieczoru będzie wypełnione działaniem z muzyką na żywo w kooperacji z Maćkiem Bączykiem.

Prace Pedro Ferreiry są często kombinacją różnych, wzajemnie przenikających się mediów i zacierają granice konwencjonalnego filmu. Artysta używa wielu technik i swobodnie przetwarza media, np. tradycyjną taśmę celuloidową poddaje wielokrotnej replikacji eksperymentując z materią wizualną, zapisem dokumentalnym, found footage.

Pedro Ferreira – urodził się w 1980 roku w Portugalii. Jest artystą multimedialnym, zajmującym się głównie filmem, wideo, dźwiękiem, fotografią i mediami cyfrowymi. Ukończył Uniwersytet w Porto (multimedia i kultura ), prezentuje swoje prace na wielu międzynarodowych festiwalach, w muzeach i centrach sztuki. Od dwóch lat prowadzi formację Derme zajmującą się działaniami live-cinema.

Pedro Ferreira, Trust don’t Trust: Material Representations
16 października 2015 roku, godzina 19.00
Galeria Entropia
Wrocław

Dodaj komentarz