• 2015-10-09

Bardzo rozsądnie

Przy Piotrkowskiej 142 otworzył się sklep Bardzo rozsądnie. Nowa przestrzeń stworzona przez parę kreatywnych łodzian Justynę Burzyńską i Macieja Lebiedowicza, założycieli marki Pan tu nie stał, zadebiutowała 2 października.Wciąż można oglądać inaugurującą jej istnienie wystawę zatytułowaną Łódź – to takie miasto w Polsce, na której swoje praca prezentują ilustratorzy związani z Łodzią.

Bardzo rozsądnie, Łódź (źródło: materiały prasowe organizatora)

Bardzo rozsądnie, Łódź (źródło: materiały prasowe organizatora)

Sklep Bardzo rozsądnie powstał z potrzeby uruchomienia w Łodzi miejsca, które będzie gromadziło sztukę użytkową w rozsądnej cenie. Asortyment sklepu został skomponowany tak, aby zaprezentować przekrój tego, co dzieje się (głównie, ale nie wyłącznie) we współczesnym polskim designie i projektowaniu graficznym. Znajdą się tu ważne publikacje, wydawnictwa, grafiki i ilustracje, artykuły piśmiennicze, zabawki i akcesoria domowe. Różnego rodzaju przedmioty, które doskonale sprawdzą się na prezenty.

Ważnym działem sklepu są dobrze zaprojektowane, przemyślane pamiątki z Łodzi. Oferta Bardzo rozsądnie skierowana jest do osób śledzących bieżące trendy w sztuce użytkowej, szukających oryginalnych podarków oraz zagranicznych turystów poszukujących polskich pamiątek, zwłaszcza z Łodzi. Właścicielami Bardzo rozsądnie są Justyna Burzyńska i Maciej Lebiedowicz, założyciele marki Pan tu nie stał oraz studia graficznego Fajne chłopaki. Sklep powstał dzięki 14. edycji konkursu na lokale dla kreatywnych.

Podczas inauguracji działania sklepu miało miejsce również otwarcie wystawy ilustratorów związanych z Łodzią pt. Łódź – to takie miasto w Polsce. Na wystawie zaprezentowane zostały prace ilustratorów i grafików związanych z miastem – wywodzących się z Łodzi lub nadal tutaj tworzących. Charakter wystawy nie jest do końca galeryjny – odwiedzający będą mieli okazję zakupić prezentowane grafiki, plakaty, ilustracje. Na wystawie zaprezentowane zostaną prace ilustratorów i grafików: Polkadot, Jakub Stępień, Ładne Halo, Adrian Knopik, Halografika, Magda Lauk, Bartosz Kosowski, Michał Bogulski, Ola Niepsuj, Bartek Bojarczuk, Fajne chłopaki, Krzysztof Iwański, Anna Dusza, Maria Apoleika.

Wystawa Łódź – to takie miasto w Polsce
Wystawa z okazji inauguracji sklepu Bardzo rozsądnie
Od 2 do 18 października 2015 roku
W ramach Łódź Design Festival
Bardzo rozsądnie
Łódź

Dodaj komentarz