• 2015-10-09

Pewna Alicja na Festiwalu Korczak 2015

9 października w ramach Festiwalu Korczak na scenie warszawskiego Teatru Powszechnego im. Z. Hübnera w Warszawie będzie można obejrzeć spektakl Alicja. Pod żadnym pozorem nie idź tam Teatru im. A. Fredry w Gnieźnie.

„Alicja, pod żadnym pozorem nie idź tam” (źródło: materiały prasowe)

„Alicja, pod żadnym pozorem nie idź tam” (źródło: materiały prasowe)

Teatr im. A. Fredry w Gnieźnie został zaproszony do udziału w XIX Międzynarodowym Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży Korczak 2015 w Warszawie. Sztukę autorstwa Michała Kmiecika inspirowaną powieścią Lewisa Carrolla Alicja w krainie czarów wyreżyserowała Justyna Łagowska, która stworzyła również scenografię. Muzyka w spektaklu jest dziełem Roberta Piernikowskiego.

Festiwal Korczak, jedna z najbardziej prestiżowych imprez tego rodzaju w Europie, organizowany jest przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Teatrów dla Dzieci i Młodzieży ASSITEJ, a jego celem jest m.in promowanie aktualnych dokonań teatru dla młodego widza, podnoszenie poziomu twórczości teatralnej skierowanej do najmłodszego odbiorcy oraz inspirowanie poszukiwań nowych, niekonwencjonalnych form teatralnych. Scena gnieźnieńska zaprezentuje się na nim po raz pierwszy.

Alicja. Pod żadnym pozorem nie idź tam
9 października 2015 roku
Teatr im. A. Fredry w Gnieźnie
XIX Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci i Młodzieży Korczak 2015
Teatr Powszechny im. Z. Hübnera w Warszawie

Dodaj komentarz