• 2015-10-08

Premiery nie będzie!

Spektakl  Anny Piotrowskiej i Łukasza Pawłowskiego toniejestpostawartystyczna! czyli premiery nie będzie! to hołd złożony Tadeuszowi Kantorowi w formie żywego aktu twórczego w duchu kantorowskim.

„toniejestpostawartystyczna! czyli premiery nie będzie” – zdjęcie ze spektaklu fot. Kasia Chmura-Cegiełkowska (źródło: materiały prasowe)

„toniejestpostawartystyczna! czyli premiery nie będzie” – zdjęcie ze spektaklu fot. Kasia Chmura-Cegiełkowska (źródło: materiały prasowe)

To historia Aktora i Reżysera, którzy trwają w twórczym konflikcie o postawę artystyczną. Postać Reżysera nawiązuje do życia i twórczości Tadeusza Kantora. Łukasz Pawłowski jednym gestem zarysowuje ikoniczny obraz autora Umarłej klasy, zgiętego w pół z przyciśniętą do czoła ręką. Pawłowski jest jednak nie tylko twórcą, ale też tworzywem w tym szczególnym monodramie. Odgrywa on bowiem nie tylko rolę Reżysera, ale i Aktora, który następnie wciela się w kilka kolejnych ról: samego siebie, swojej matki czy wreszcie samobójczyni z mieszkania obok. Nie sposób opisać spektaklu, ponieważ jest to dzieło czysto teatralne, które stanowi mieszankę artystycznej uczciwości i niebanalności. Jego forma, spójność i sens odsłaniają się tylko na scenie.

toniejestpostawartystyczna! czyli premiery nie będzie!
17 i 18 października 2015 roku, godz. 20.00
14 i 15 listopada 2015 roku, godz. 19.00
Autorzy: Anna Piotrowska, Łukasz Pawłowski
Reżyseria i scenografia: Anna Piotrowska
Muzyka: Michał Mackiewicz
Obsada: Łukasz Pawłowski
Teatr WARSawy
Warszawa

Dodaj komentarz