Między sztuką i architekturą

Wyglądają jak obrazy, ale to fotografie. Libański fotograf Serge Najjara tworzy zdjęcia budynków wyglądające jak dzieła sztuki.

Fot. Serge Najjar (źródło: CNN Style)

Fot. Serge Najjar (źródło: CNN Style)

Serge Najjara urodził się w Bejrucie. Z wykształcenia jest doktorem prawa, z zawodu czynnym adwokatem. Fotografią zainteresował się pod wpływem… swojej matki.

Zapisała mnie i mojego brata na kurs fotografii prowadzony przez jej przyjaciółkę, która potrzebowała dwóch dodatkowych studentów do rozpoczęcia nowego kursu na uczelni. To typowe dla libańskich matek, być wciąż obecym w życiu swoich dorosłych dzieci – ja miałem wtedy już 37 lat!

Zdjęcia zaczął publikować na Instagramie w maju 2011 r. Jego pierwsza wystawa pt. Lines, Within odbyła się w galerii Tanit (Bejrut-Monachium) na przełomie września i października 2012 r. Obecnie jego fotografie wystawiane są na całym świecie.

Tak pisze o swoim procesie twórczym:

W każdą sobotę wsiadam w samochód i jadę w nieznanym kierunku, podążając za instynktem, światłem i wszystkim, co przyciągnie moją uwagę. W końcu, zatrzymuję się. Obieram pozycję. I czekam… aż coś się wydarzy.

W większości przypadków moją uwagę przyciągają detale architektoniczne. Moim celem jest maksymalne zbliżenie do abstrakcji w ramach realnego świata. Staram się patrzeć na zwykłe otoczenie świeżym okiem. Te fotografie pokazują, co dostrzegłem.

Autor: Allyssia Alleyne i Thomas Page
Źródło: CNN Style (http://edition.cnn.com/style)

Dodaj komentarz