• 2015-10-06

O designie w biznesie

W dniach 7–8 października w ramach VI Forum Rozwoju Mazowsza w Warszawie firma Willson & Brown zaprezentuje Strefę Designu jako jedną z kilkunastu najważniejszych stref związanych z innowacją.

Strefa Designu – Wzornictwo (źródło: materiały prasowe)

Strefa Designu – Wzornictwo (źródło: materiały prasowe)

Forum Rozwoju Mazowsza to wydarzenie mające na celu popularyzację innowacyjności i przedsiębiorczości w województwie mazowieckim. Forum skierowane jest do: przedsiębiorców, samorządów, pracowników nauki, do firm chcących zbudować przewagę konkurencyjną ze wsparciem środków unijnych oraz do osób chcących rozwijać kompetencje w zakresie nowych technologii oraz wszystkich szukających przedsiębiorczych rozwiązań i inspiracji. Jednym z obszarów prezentowanych w ramach Forum będzie Strefa Design – Wzornictwo.

Design to nie tylko piękne przedmioty. To proces nakierowany na tworzenie nowej jakości. Dzięki precyzyjnie poprowadzonym i przemyślanym procesom projektowym wypracowane zostają nowatorskie rozwiązania, łączące i stawiające na równi trzy podstawowe obszary: potrzeby użytkowników, wymagania biznesowe oraz możliwości technologiczne. W ramach Strefy Designu pokazane zostaną przykłady polskich firm i organizacji wdrażających projektowanie na poziomie strategicznym zarówno w produktach, jak i usługach. Wśród nich: Florabo, Zieta Prozessdesign, Shima, ELZAB, Narodowy Instytut Audiowizualny NInA, Uniwersytet Karola Wyszyńskiego (UKSW), Managers Group MA oraz Vzór.

Design jest wśród przedsiębiorców często postrzegany jedynie jako narzędzie stylizacji istniejących produktów. W moim odczuciu to błąd. Design to nie tylko tworzenie ładnych przedmiotów, ale proces inteligentnego nazywania, a następnie rozwiązywania problemów. To narzędzie do budowy nowej oferty produktowej i usługowej, narzędzie do podnoszenia efektywności i konkurencyjności firm. W ten sposób traktujemy design w naszej firmie. W ramach Strefy Designu na Forum Rozwoju Mazowsza pokazujemy jak świadome, strategiczne zarządzanie designem przekłada się na wymierne rezultaty, prezentując przykłady polskich firm i organizacji, które rozumieją potencjał designu – mówi Wojciech Gackowski, lider Strefy Design.

Strefa Designu
VI Forum Rozwoju Mazowsza
7, 8 października 2015 roku
Lider Strefy Design – Wzornictwo: Willson & Brown
Koncepcja merytoryczna oraz aranżacja Strefy: KAFTI + ThinkDO Studio
Partnerzy: Łódź Design Festival, Instytut Wzornictwa Przemysłowego
Warszawa

Dodaj komentarz