• 2015-10-06

Och, Emil

Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu zaprasza wszystkie dzieci ciekawe świata 11 października o godz. 12.30 na spektakl Och, Emil w reżyserii Lecha Chojnackiego. Przedstawienie powstało na podstawie znanej powieści Astrid Lindgren Emil ze Smalandii.

„Och, Emil” (źródło: materiały prasowe)

„Och, Emil” (źródło: materiały prasowe)

Spektakl opowiada o przygodach radosnego, rezolutnego i odważnego chłopca, marzącego o tym, by stać się dorosłym. Niesforny Emil nieustannie zaskakuje swoją rodzinę nowymi pomysłami. Chce być żołnierzem, „szybkobiegaczem”, „wszystkozjadaczem”, strażakiem, lekarzem. Jak każde wszędobylskie dziecko jest ciekawy świata, pragnie wchłonąć go jak najwięcej, i pomimo dobrych chęci, często popada w tarapaty. Ale jest przy tym mądrym dzieckiem i w efekcie swoich zmagań zdaje sobie sprawę, że nic nie osiągnie bez szkoły.

„Och, Emil” (źródło: materiały prasowe)

„Och, Emil” (źródło: materiały prasowe)

Spotkanie z Emilem i jego rodziną to doskonała okazja do spojrzenia na siebie samych przez pryzmat teatralnej konwencji, która z dużym poczuciem humoru szkicuje portrety członków rodziny oraz relacje miedzy światem dorosłych a światem dzieci. Spektakl, w którym nie brakuje żywego tempa, wpadających w ucho piosenek, a przede wszystkim dobrej zabawy, może być wspaniałą rozrywką dla całej rodziny.

Och, Emil!
Według Emila ze Smalandii Astrid Lindgren
Przekład: Irena Szuch-Wyszomirska
Adaptacja i reżyseria: Lech Chojnacki
Piosenki: Janusz Ryl-Krystianowski
Scenografia: Zuzana Mojžišová
Muzyka: Piotr Klimek
Obsada: Anna Jezierska, Bożena Oleszkiewicz, Aleksandra Paprocka-Paszczyk,
Natalia Wieciech, Jerzy Gronowski, Seweryn Mrożkiewicz, Paweł Pawlik
Spektakl dla dzieci od lat 3
Teatr Lalki i Aktora
Wałbrzych

Dodaj komentarz