• 2015-10-06

Czy macie już jakiś pomysł na imię?

17 i 18 października o godz. 16.00 i 19.00 w Teatrze Dramatycznym w Płocku będzie można oglądać spektakl Teatru Dramatycznego w Warszawie Imię w reżyserii Grzegorza Chrapkiewicza.

„Imię”, scena ze spektaklu (źródło: materiały prasowe)

„Imię”, scena ze spektaklu (źródło: materiały prasowe)

Imię, to francuska sztuka, której ekranizacja ściągnęła do kin rekordową liczbę widzów. Nakręcony w 2013 roku film otrzymał dwa Cezary oraz trzy nominacje (w tym za najlepszy scenariusz adaptowany). Dobrze napisane, dowcipne dialogi i wyraziste postaci, to komediowe atuty Imienia, porównywanego często do Boga mordu (filmowa Rzeź Romana Polańskiego). I podobnie, jak sztuka Rezy, Imię nie jest komedią pozbawioną refleksji, a śmiech bywa tutaj gorzki.

Akcja rozgrywa się w ciągu jednego wieczoru, podczas kolacji wyprawianej przez profesora literatury Pierre’a (Szymon Bobrowski) i jego żonę Elisabeth (Edyta Olszówka) w ich paryskim mieszkaniu. Zaproszeni goście to przyjaciel domu, puzonista – Claude (Marcin Hycnar), brat Elisabeth, błyskotliwy przedsiębiorca – Vincent (Wojciech Malajkat) oraz jego dużo młodsza, ciężarna partnerka Anna (Dorota Krempa). W tym gronie przebieg spotkania wydawał się doskonale przewidywalny. Jednak tym razem typowe, drobne sprzeczki przerodzą się w prawdziwą bitwę. A całe zamieszanie wywoła niewinne z pozoru pytanie: czy macie już jakiś pomysł na imię?

Występują: Edyta Olszówka, Wojciech Malajkat, Szymon Bobrowski, Marcin Hycnar, Dorota Krempa

Imię
17, 18 października 2015 roku
Reżyseria: Grzegorz Chrapkiewicz
Scenografia: Wojciech Stefaniak
Teatr Dramatyczny w Warszawie
Teatr Dramatyczny
Płock

Dodaj komentarz