• 2015-10-01

Manhattan Short Film Festival w Kinie Pod Baranami

4 października o godz. 19.00 Kino Pod Baranami w Krakowie po raz dziesiąty zaprasza na pokaz ogólnoświatowego festiwalu filmu krótkometrażowego – 18. Manhattan Short Film Festival.

18. Manhattan Short Film Festival – plakat (źródło: materiały prasowe)

18. Manhattan Short Film Festival – plakat (źródło: materiały prasowe)

Manhattan Short jest jedynym festiwalem na świecie, który odbywa się jednocześnie w ponad 250 kinach, na sześciu kontynentach, gromadząc setki tysięcy miłośników kina w niemal wszystkich zakątkach globu. Wszystko zaczęło się od niepozornego pokazu kilku krótkich metraży na ekranie zamontowanym na ciężarówce przy Mulberry Street w Nowym Jorku. Za wszystkim stoi Nicholas Mason, który stopniowo przeobraził to kameralne wydarzenie z 1998 roku w fenomen na światową skalę. Od 2006 roku w projekcie bierze udział krakowskie Kino Pod Baranami.

Spośród rekordowej liczby 678 nadesłanych prac z 52 krajów wybrano 10 najlepszych. Uczestnicy wydarzenia w Kinie Pod Baranami, wraz z tysiącami widzów na całym świecie, wezmą udział w głosowaniu na najlepszy film.

Wyłaniającym się z tegorocznej selekcji tematem przewodnim jest pozycja i znaczenie kobiet w filmie. Widzowie obecni na zeszłorocznej edycji będą mieli okazję ponownie zobaczyć wzrastającą gwiazdę, Marlen Lohse, która jest pierwszą aktorką w historii festiwalu, która dwa lata pod rząd występuje w filmach wyselekcjonowanych do finału Manhattan Short. Każdy widz będzie mógł oddać głos na jeden film. Wynik zostanie przesłany przez organizatorów do centrali konkursu, a ostateczna decyzja ogólnoświatowej publiczności zostanie ogłoszona w poniedziałek 5 października na głównej stronie festiwalu oraz na stronie Kina. Będzie można zobaczyć m.in. Listen, Bear Story, Sundown, Forever Over.

18. Manhattan Short Film Festival
4 października 2015 roku, godz. 19.00
Kino Pod Baranami
Kraków

Dodaj komentarz