• 2015-09-29

3. Kontury, czyli wrocławskie targi sztuki użytkowej

3 października w Browarze Mieszczańskim we Wrocławiu odbędą się Kontury, czyli wrocławskie targi sztuki użytkowej. Podczas targów ponad 30 wystawców z całej Polski zaprezentuje swoje produkty.

Made by Pets, fotografia (źródło: materiały prasowe organizatora)

Made by Pets, fotografia (źródło: materiały prasowe organizatora)

Browar Mieszczański to miejsce, którego architektura i charakter dobrze podkreślają oryginalność przedmiotów prezentowanych na Konturach. Już w najbliższą sobotę, klimatyczne, ceglane leżakownie zapełnią się stoiskami, na których dostępne będą artykuły wyposażenia wnętrz autorstwa polskich projektantów.

Od początku organizatorom targów przyświecała idea, aby zapraszać do udziału w Konturach twórców, którzy oferują przedmioty stylowe, a jednocześnie funkcjonalne. Dla niektórych wystawców udział w targach to tylko kilkukilometrowa podróż, inni będą musieli pokonać ich setki i poświęcić godziny na dotarcie do Wrocławia.

Wielu wystawców podkreśla, że działają jako manufaktura, a ich projekty są wykonywane metodą rzemieślniczą, z wykorzystaniem tradycyjnych technik i sprawdzonych materiałów. Wśród producentów są zarówno absolwenci Akademii Sztuk Pięknych, jak i osoby dla których twórczość to szansa na wyrwanie się z korporacyjnego porządku i podjęcie ryzyka stworzenia własnej marki. Dla niektórych kontury. to początek drogi, inni mają za sobą długą przeprawę w branży, gościli na wielu festiwalach i wystawach designu w Polsce i za granicą.

Na targach obecna będzie m.in. lokalna marka Heart of Wood, produkująca meble i akcesoria do wnętrz inspirowane naturą. Bardzo ciekawie zapowiada się stoisko Made by Pets, firmy oferującej komfortowe, współczesne meble dla zwierząt domowych. W stolarni o rodzinnych tradycjach powstają meble, które później należy dopasować do charakteru zwierzaka. Na konturach. nie zabraknie wrocławskiego ENDE ceramics, czyli wyrobów porcelany użytkowej o oryginalnej estetyce, tworzonych przy użyciu luksusowych materiałów. Wielu osobom przypadnie do gustu oferta John Carpenter Industrial, czyli połączenie litego drewna dębowego oraz stali, które to pomagają stworzyć proste i ponadczasowe meble.

W jednej z sal Browaru Mieszczańskiego będzie można zobaczyć prace nagrodzone na 6. edycji ogólnopolskiego konkursu Mazda Design. Prezentowane projekty cechuje przełamywanie konwencji, odwaga i indywidualizm, a więc elementy które są nieodłącznie związane ze współczesnym designem. Dodatkowego klimatu konturom. dodadzą neony pochodzące ze zbiorów wrocławskiej fundacji Neon Side. Świetlne szyldy na pewno znakomicie odnajdą się w przesiąkniętych historią wnętrzach i będą ciekawie kontrastować z nowoczesną stylistyką oferowanych towarów.

3. Kontury. Wrocławskie targi sztuki użytkowej
3 października 2015 roku, w godzinach 11.00–19.00
Browar Mieszczański
Wrocław

Dodaj komentarz