• 2015-09-29

Wędrówka do Lepszego Miejsca

4 października o godz. 12.30 w Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu odbędzie się spektakl Frania Piorun w reżyserii Przemysława Jaszczaka. To urocza propozycja dla najmłodszych teatromanów już od 3 roku życia.

„Frania Piorun” (źródło: materiały prasowe)

„Frania Piorun” (źródło: materiały prasowe)

Borsuk Bazyl, Lis Daktyl i Niedźwiedź Melon to pedantyczne zwierzęta, które wiodą życie pełne monotonii i śmiesznych rytuałów. Lęk przed wyimaginowanymi stworami: „zębiratorami”, „szlamiakami” i „ponurami” paraliżuje ich tak, że boją się wychodzić z domu, który jest dla nich kolebką bezpieczeństwa. Wyprawa do ogródka po zapasy jest dla nich nie lada wyczynem. Mimo że mieszkają razem, czują się samotne. Nieustannie czekają na list od kogokolwiek.

„Frania Piorun” (źródło: materiały prasowe)

„Frania Piorun” (źródło: materiały prasowe)

W ich świat wkracza niczym piorun nieokrzesana i arogancka dziewczynka o imieniu Frania, burząc przy tym ich normalny rytm dnia, robiąc bałagan i wprowadzając zamieszanie. Dziewczynka, wędrując do „Lepszego Miejsca”, postanawia zatrzymać się u zwierząt, których denerwują jej złe maniery i kłamstwa. Obecność Frani okaże się jednak korzystna dla obu stron. Ona spróbuje oswoić zwierzęta ze strachem, one nauczą ją dobrego wychowania. A na koniec wszyscy dowiedzą się, gdzie tak naprawdę jest „Lepsze Miejsce” oraz co jest najważniejsze na świecie.

Magda Żarnecka Frania Piorun
4 października 2015 roku
Reżyseria: Przemysław Jaszczak
Scenografia, kostiumy i projekcje: Paweł Brajczewski
Muzyka: Krzysztof Domański
Obsada: Anna Jezierska, Jakub Grzybek, Kamil Król, Paweł Pawlik
Grupa wiekowa: 3+
Czas trwania spektaklu: 55 minut
Teatr Lalki i Aktora
Wałbrzych

Dodaj komentarz