Znamy laureatów Ars Independent Festival

Znamy już laureatów Ars Independent Festival 2015! 5. edycja katowickiego festiwalu filmu, animacji, gier wideo i muzyki dobiega końca. Podczas gali wieńczącej wydarzenie przyznano 7 nagród oraz 4 wyróżnienia.

Ars Independent Festival 2015, kolaż (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ars Independent Festival 2015, kolaż (źródło: materiały prasowe organizatora)

Czarny Koń

Za precyzję opowiadania, za umiejętność tworzenia wielowymiarowej opowieści, za skromną i funkcjonalną inscenizację podporządkowaną rozwojowi postaci i za umiejętność zaangażowania widza w nierozwiązywalne dylematy moralne bez zbędnego moralizowania i bez fałszywych odpowiedzi.

Jury w składzie: Łukasz Barczyk (Przewodniczący jury), Amélie van Elmbt oraz Łukasz Maciejewski, po zapoznaniu się z 6 filmami w ramach Konkursu Czarny Koń postanowiło przyznać tytuł i statuetkę Czarnego Konia oraz nagrodę pieniężną w wysokości 2500 euro Nimowi Javidi za film Melbourne.

Czarny Koń animacji

Za osobistą, lecz jednocześnie uniwersalna historię i świetne połączenie różnych gatunków filmowych. Jurorzy pragną, aby każdy od dziś nadawał imiona również swoim domowym roślinkom.

Jury w składzie: Anna Ida Orosz (przewodnicząca Jury), Ewa Borysewicz oraz Paweł Dębski po zapoznaniu się z 28 filmami w ramach Konkursu Czarny Koń Animacji postanowiło przyznać tytuł i statuetkę Czarnego Konia Animacji oraz nagrodę pieniężną w wysokości 500 euro Marcinowi Podolcowi za animację Dokument.

Ponadto Jury postanowiło przyznać wyróżnienia:

Za absurdalny humor, polityczne aluzje oraz za to, że animacja wzbudza poczucie przynależności do grupy wariatów, niezależnie od tego jak mocno aparat kontroli działa na społeczeństwo. Za niezłe namieszanie nam w głowach.

Sarinie Nihei za animację Mali ludzie w kapeluszach.

Za najbardziej poetycki i tradycyjny w swojej formule film, który w całości wypełnia kinowy ekran, przykuwając uwagę widza.

Julienowi Arnalowi za animację W twoich oczach.

Czarny koń gier wideo

Za przedstawienie nam niezręcznej oraz romantycznej strony międzyludzkich relacji poprzez wkładanie wtyczek do gniazdek.

Jury w składzie: Jakub Dvorský (Przewodniczący jury), Magdalena Cielecka oraz Marzena Falkowska, po zapoznaniu się z 6 grami w ramach Konkursu Czarny Koń Gier Wideo postanowiło przyznać tytuł i statuetkę Czarnego Konia Gier Wideo oraz nagrodę pieniężną w wysokości 500 euro Michaelowi Freiowi oraz Mario von Rickenbachowi za grę Plug & Play.

Ponadto Jury postanowiło przyznać wyróżnienia specjalne:

Za znalezienie nowego sposobu na odkrywanie tajemnic.

Samowi Barlowowi za grę Her Story.

Za zostawienie śladów nie tylko na naszej skórze.

Porpentine Charity Heartscape i Brendzie Neotenomie za grę With Those We Love Alive.

Podkowa Jury Młodych / Czarny Koń

Za dogłębnie i empatycznie pokazany świat głównej bohaterki, bezkompromisowe przedstawienie realiów Tureckich i podkreślenie istoty miłości oraz relacji międzyludzkich. A także za ukazanie wartości kina kobiecego oraz nowego kina tureckiego.

Jury w składzie: Justyna Koziarz (Przewodnicząca jury), Weronika Grygorcewicz oraz Mateusz Górniak, po zapoznaniu się z 6 filmami w ramach Konkursu Czarny Koń postanowiło przyznać Podkowę Młodych Emine Emel Balci za film Zanim zabraknie mi tchu.

Podkowa Publiczności / Czarny Koń

Po podliczeniu głosów publiczności organizatorzy Festiwalu przyznają Podkowę Publiczności w Konkursie Czarny Koń Nimowi Javidi za film Melbourne (średnia uzyskanych ocen: 3,93).

Podkowa Publiczności / Czarny Koń animacji

Po podliczeniu głosów publiczności organizatorzy Festiwalu przyznają Podkowę Publiczności w Konkursie Czarny Koń Animacji Danny’emu Maddenowi za animację Ulubione kawałki! (średnia uzyskanych ocen: 4,13).

Podkowa Publiczności / Czarny Koń gier wideo

Po podliczeniu głosów publiczności organizatorzy Festiwalu przyznają Podkowę Publiczności w Konkursie Czarny Koń Gier Wideo Jonatanowi „cactusowi” Söderströmowi i Dennisowi Wedinowi (Dennaton Games) za grę Hotline Miami 2: Wrong Number.

Organizatorem festiwalu jest Instytucja Kultury Katowice – Miasto Ogrodów. Wydarzenie odbywa się w ramach jubileuszowych obchodów 150-lecia Katowic.

Ars Independent Festival 2015
Laureaci
Organizator: Instytucja Kultury Katowice – Miasto Ogrodów
Katowcie

Dodaj komentarz