• 2015-09-29

Mind Games

2 października w Galerii 5 w Centrum Kultury Katowice odbędzie się wernisaż wystawy Mind Games. Wystawa prezentuje cykl konceptualnych fotografii, których autorką jest Agata Mendziuk.

Agata Mendziuk, „Mind games”, fotografia (źródło: materiały prasowe organizatora)

Agata Mendziuk, „Mind games”, fotografia (źródło: materiały prasowe organizatora)

Cykl jest wizualnym wypunktowaniem tego, co dla autorki najbardziej niepokojące w idei społeczeństwa konsumpcyjnego. Kontrola systemu otaczającego jednostkę jak i odczuwanych przez nią bodźców, a co za tym idzie – projektowanie emocji czy dominacja powierzchowności nad rzeczywistymi sensami to tylko niektóre z tematów poruszanych przez fotografkę.

Forma cyklu jest zwarta, oszczędna i minimalistyczna. Kolorystyka konsekwentnie utrzymana w pastelowej tonacji kojarzy się z polewą tabletki uspokajającej i razem z precyzyjną kompozycją i powściągliwym, chłodnym warsztatem wprowadza dwoistą narrację: wszystkie środki formalne porządkują wizualną stronę cyklu, jednocześnie potęgując wrażenie, że z odbitą w nim rzeczywistością jest coś stanowczo nie w porządku.

Agata Mendziuk – zajmuje się fotografią aranżowaną. Ukończyła katowicką ASP z dyplomem w pracowni fotografii. Mieszka i pracuje w Warszawie. Na koncie ma liczne publikacje w magazynach polskich i zagranicznych.

Agata Mendziuk, Mind Games
Od 2 do 31 października 2015 roku
Wernisaż: 2 października 2015 roku, godzina 18.00
Galeria 5
Centrum Kultury Katowice im. Krystyny Bochenek

Dodaj komentarz