• 2015-09-28

Sesja ekspercka dla twórców filmowych

23. Festiwal Camerimage kontynuować będzie swój filmowy program edukacyjny Talent Demo. Program jest okazją zarówno do przedstawienia swoich projektów profesjonalistom z branży filmowej, jak i omówienia dalszej drogi kariery.

Albert Hughes, Talent Demo 2014, zdj. Ewelina Kamińska (źródło: materiały prasowe)

Albert Hughes, Talent Demo 2014, zdj. Ewelina Kamińska (źródło: materiały prasowe)

Inicjatywa ta jest skierowana przede wszystkim do studentów szkół filmowych i artystycznych oraz niezależnych twórców, którzy otrzymają szansę zaprezentowania swojej pracy i pomysłów ekspertom z różnych obszarów branży filmowej: autorom zdjęć, reżyserom, producentom, dystrybutorom, agentom i innym. Wybór uczestników zostanie dokonany na podstawie zgłoszeń nadesłanych do organizatorów festiwalu.

W zeszłym roku w skład zespołu ekspertów Talent Demo weszli następujący uznani profesjonaliści: Dorota Chamczyk (reżyserka filmów dokumentalnych, producentka w stacji TVN), Scott Franklin (producent filmowy), Moritz Hemminger (producent filmowy, Arri Worldsales), Albert Hughes (reżyser, producent), Stephen Lighthill (autor zdjęć), Jay Rosenblatt (reżyser, producent, dokumentalista, montażysta), Nancy Schreiber (autorka zdjęć), Irena Strzałkowska (producentka filmowa) i Martin Walsh (montażysta).

Skład ekspertów biorących udział w tegorocznej odsłonie programu zostanie ustalony na podstawie zgłoszeń uczestników zaproszonych do programu, a ich nazwiska ogłoszone w późniejszym terminie.

Talent Demo
Od 16 do 20 listopada 2015 roku
Termin nadsyłania zgłoszeń: do 16 listopada
23. Camerimage w Bydgoszczy

Dodaj komentarz