• 2015-09-28

Koncertowa jesień w Wałbrzychu

Wkrótce w Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu odbędą się dwa koncerty: 26 października wystąpi Dean Brown Group w ramach XXIV Międzynarodowego Festiwalu Drum Fest, natomiast 29 października na scenie pojawi się zjawiskowa Katarzyna Groniec.

Katarzyna Groniec (źródło: materiały prasowe)

Katarzyna Groniec (źródło: materiały prasowe)

Dean Brown Group to najnowszy, międzynarodowy projekt gitarzysty Deana Browna, który jest znany głównie ze współpracy z Marcusem Millerem, Davidem Sanbornem oraz The Brecker Brothers. Od wielu lat również z wielkim powodzeniem koncertuje prowadząc swoje własne projekty i promując autorskie wydawnictwa płytowe. W zespole na zestawie perkusyjnym występuje ikona perkusji jazzowej, Marvin Smitty Smith, który dzielił scenę z takimi sławami, jak: Sonny Rollins, Hank Jones, Frank Foster i Frank Wess, Art Farmer, Benny Golson, Slide Hampton i Milt Jackson, Terence Blanchard, Donald Harrison, Ray Brown i Phineas Newborn, George Shearing, Bobby Watson i innymi. Obecnie jest członkiem Steve Coleman Five Elements i Dave Holland Quartet. Na gitarze basowej gra posiadacz jednego z najgorętszych nazwisk w świecie basu elektrycznego, wieloletni współpracownik Joe Zawinula – Linley Marthe, o którym mówi się że jest „Coltranem basówki”. Skład uzupełnia czołowy wibrafonista elektryczny Bernard Maseli, który ma na swoim koncie współpracę z takimi artystami, jak: Urszula Dudziak, Michał Urbaniak, Mino Cinelu i inni. Wszyscy muzycy kwartetu wzięli udział w nagraniu najnowszej płyty Deana Browna pod tytułem „Unfinished Business”, złożonej z autorskich kompozycji Browna oraz Smittego. Płyta jest promowana koncertami kwartetu w Japonii, USA i całej Europie.

Drugim wydarzeniem muzycznym, które odbędzie się na scenie Teatru będzie koncert Katarzyny Groniec ZOO z piosenkami Agnieszki Osieckiej, które zaaranżował Łukasz Damrych (klawisze). W skład zespołu wchodzą także Tomasz Pierzchniak (kontrabas) i Łukasz Sobolak (perkusja). Premiera ZOO odbyła się podczas Koncertu Galowego 17. Konkursu Pamiętajmy o Osieckiej. Groniec to wdzięk, ironia, liryzm, pazur sceniczny, ale przede wszystkim za wybitne umiejętności interpretacyjne.

Koncert Dean Brown Group 
26 października 2015 roku, godz. 19.00
Koncert Katarzyny Groniec ZOO 
29 października 2015 roku, godz. 19.00
Teatr Lalki i Aktora
Wałbrzych

Dodaj komentarz