V Dolnośląski Festiwal Architektury – Miasto płynie

Od 2 do 9 października SARP Wrocław zaprasza na V edycję Dolnośląskiego Festiwalu Architektury DoFA’15. Tegorocznej edycji DoFA towarzyszy hasło Miasto płynie.

V Dolnośląski Festiwal Architektury. Miasto płynie, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

V Dolnośląski Festiwal Architektury. Miasto płynie, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Pierwsza edycja Dolnośląskiego Festiwalu Architektury miała miejsce w 2011 roku. Wydarzenia festiwalowe będą odbywać się w Muzeum Architektury, Kinie Nowe Horyzonty, wrocławskiej siedzibie SARP i wielu innych miejscach.

Hasło tegorocznej edycji festiwalu Miasto płynie kieruje uwagę na związki miasta z wodą. Analizie tych istotnych relacji służyć będą m.in.: seminarium i debata publiczna z udziałem specjalistów polskich i zagranicznych, wykłady znanych architektów, wystawy problemowe, projekcje filmowe, warsztaty,
działania w przestrzeni miejskiej, w tym wycieczki po historycznych obiektach wodnych i nowych realizacjach. Zostaną również nagrodzeni laureaci corocznych konkursów DoFA – Kadry Modernizmu, Superwizja, Wnętrze & Dizajn, Przyjazna Przestrzeń Publiczna, oraz ogłoszony zostanie Laureat Honorowej Nagrody SARP Wrocław.

Jak co trzy lata, Festiwalowi towarzyszy Regionalny Przegląd Architektury BAZA’15, czyli obszerna wystawa dorobku architektów i pracowni z regionu wrocławskiego, obejmująca okres od 2012 do 2015 roku. Konkurs prac zgłoszonych do przeglądu, zostanie rozstrzygnięty 10 października w Muzeum Architektury.

V Dolnośląski Festiwal Architektury – Miasto płynie
Od 2 do 9 października 2015 roku
Stowarzyszenie Architektów Polskich
Oddział we Wrocławiu
Wrocław

Dodaj komentarz