• 2015-09-26

Teatr w ruch

Przegląd Teatrów Osób Niepełnosprawnych Para buch – teatr w ruch to nazwa imprezy, której realizacji podjęło się po raz piąty Wodzisławskie Centrum Kultury udowadniając, że scena nie ma barier, a teatr nie jedno ma imię. W tym roku impreza zaplanowana jest na 30 października.

Przegląd Teatrów Osób Niepełnosprawnych – plakat (źródło: materiały prasowe)

Przegląd Teatrów Osób Niepełnosprawnych – plakat (źródło: materiały prasowe)

To przegląd teatrów osób niepełnosprawnych, któremu przyświeca jeden główny cel: odkrywanie radości, jaką daje tworzenie bez narzuconych z góry ograniczeń. Został on przygotowany z myślą o tych, którzy chcą nie tylko prezentować swój dotychczasowy dorobek, ale także mają ochotę nabywać nowe kompetencje i umiejętności, chcą dzielić się swoją pasją z innymi i podpatrywać warsztat innych artystów. Zaplanowane działania wychodzą naprzeciw różnorodnym potrzebom osób niepełnosprawnych takim jak zabawa, aktywność, twórcza ekspresja, współdziałanie w zespole czy też sukces i uznanie.

30 października w Centrum Kultury w Wodzisławiu Śląskim będzie można oglądać zespoły teatralne działające przy specjalnych ośrodkach wsparcia, szkołach, domach kultury, warsztatach terapii zajęciowej czy związkach osób niepełnosprawnych i upośledzonych umysłowo. W programie prócz prezentacji konkursowych przewidziano warsztaty bębniarskie, plastyczne oraz animacje z klanzą.

Przegląd Teatrów Osób Niepełnosprawnych Para buch – teatr w ruch
30 października 2015 roku, od godz. 9.00
Wodzisławskie Centrum Kultury

Dodaj komentarz