Komiksofon powraca

25 września o godz. 19.00 w Sanatorium Kultury przy Przejściu Garncarskim we Wrocławiu odbędzie się 18. edycja Komiksofonu. Gośćmi specjalnymi będą Marek Oleksicki – warszawski ilustrator, plakacista i rysownik komiksów oraz Grzesiek Wróblewski – wrocławski ilustrator oraz concept artist zafascynowany konwencją art nouveau.

18. Komiksofon, Marek Oleksicki (źródło: materiały prasowe)

18. Komiksofon, Marek Oleksicki (źródło: materiały prasowe)

Zgodnie z tradycją komiksofonu, twórcy najpierw zaprezentują swój warsztat w formie przygotowanego wcześniej wideoklipu, następnie odpowiedzą na pytania publiczności, po czym wezmą udział w najbardziej emocjonującej części projektu, jaką jest rysowanie na żywo na zadany temat. Komiksofon poprowadzi słynny wrocławski komiksiarz Konrad Koko Okoński, a spotkanie z autorami Andrzej Jarczewski, kurator wystaw komiksowych.

Marek Oleksicki skończył warszawską ASP na wydziale grafiki. Pracuje dla reklamy, jest też ilustratorem, plakacistą i rysownikiem komiksów. W Polsce ukazały się dwa albumy z jego rysunkami Odmieniec. Trzy i Ursynowska specgrupa od rozwałki. Metametal, publikował także w głośnej antologii o Powstaniu Warszawskim 44 i brał udział w warsztatach City Stories przy Międzynarodowym Festiwalu komiksu i Gier w Łodzi. Autor ilustracji dla magazynów „Przekrój”, „Uważam Rze”, „Malemen”.

18. Komiksofon, Grzesiek Wróblewski (źródło: materiały prasowe)

18. Komiksofon, Grzesiek Wróblewski (źródło: materiały prasowe)

Grzesiek Wróblewski to jeden z najciekawszych artystów ilustratorów młodego pokolenia. Jest absolwentem architektury krajobrazu na Uniwersytecie Wrocławskim. Ilustrator i concept artist w interaktywnej agencji Juice, autor niezliczonej ilości projektów kreatywnych, między innymi okładek takich wydawnictw jak słuchowisko Wiedźmin. Rysuje głównie portrety, przede wszystkim kobiet, które go poruszają, inspirują niesztampową urodą duszy, ekstrawagancką nutą szaleństwa lub pasji. Jego niepowtarzalny styl jest oparty na detalach, głównie roślinnych, kreślonych w konwencji art nouveau.

Komiksofon 18
25 września 2015 roku, godz. 19.00
Goście: Marek Oleksicki, Grzesiek Wróblewski
Sanatorium Kultury przy Przejściu Garncarskim
Wrocław

Dodaj komentarz