Co z rzeczami, którymi nie chcę się dzielić?

25 września Dom Słowa Polskiego w Warszawie zaprasza na wernisaż wystawy Co z rzeczami, którymi nie chcę się dzielić?. Na wystawę składają się najnowsze prace Mateusza Choróbskiego, Łukasza Sosińskiego oraz Justina Morina.

Justin Morin, „How to Drape a Gold Medusa Versace Earring”, 2013 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Justin Morin, „How to Drape a Gold Medusa Versace Earring”, 2013 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Co się dzieje z rzeczami, które pomyślane i zachowane w pamięci nie znajdują ujścia, stopniowo bledną stając się niewyraźne? Co z rzeczami, które świadomie przez nas zatrzymywane coraz silniej rozpraszają się w naszej świadomości? Co się dzieje z rzeczami, którymi nie chcemy się dzielić?

Nieobecność figury organizującej prowadzi do rozchwiania uważności. Kiedy nie da się uchwycić znaczenia całości, skupiamy się na wybranym, rozpoznawalnym szczególe. Rozmycie staje się wówczas koniecznym punktem odniesienia, a domniemanie jedynym rozsądnym kierunkiem myślenia. Z góry nadane fakty przestają być użyteczne, widzenie staje się niepełne a obraz niewyraźny. Wszystko to sprowadza się do treści wypływającej często z intuicyjnego działania, formułowania jedynie częściowego kierunku znaczeń. Czy ścisła logika jest tu potrzebna? Nie da się przecież poznać wszystkich stron na raz.

Zaproszeni artyści w swoich pracach posługują się obiektem i instalacją, bardzo często tworząc kompozycje site-specific. Industrialne wnętrza Domu Słowa Polskiego stały się inspiracją do stworzenia wystawy w której enigmatyczny język obiektów prowokuje pytania nie o sens tego, co widoczne tylko o znaczenie procesów zatrzymanych w świadomości i pamięci artysty – zapowiada Piotr Drewko, kurator wystawy Co z rzeczami, którymi nie chcę się dzielić? .

Zbliżająca się wystawa to już kolejne artystyczne przedsięwzięcie w Domu Słowa Polskiego realizowane przez fundację Griffin Art Space.

Co z rzeczami, którymi nie chcę się dzielić?
Od 25 września do 18 października 2015 roku
Wernisaż: 25 września 2015 roku, godzina 18.00
Organizator: Fundacja Griffin Art Space
Dom Słowa Polskiego
Warszawa

Dodaj komentarz