• 2015-09-24

Teatralnie dla najmłodszych w Radomiu

2 października o godz. 17.00 na Scenie Fraszka Teatru Powszechnego w Radomiu odbędzie się prapremiera spektaklu dla najmłodszych widzów Baśń o dzielnym Radomirze w inscenizacji czeskiego reżysera Marka Zakostelecky’ego.

„Baśń o dzielnym Radomirze” – plakat (źródło: materiały prasowe)

„Baśń o dzielnym Radomirze” – plakat (źródło: materiały prasowe)

Urocza, pogodna, pełna humoru muzyczna baśń, której bohaterem jest dzielny rycerz Radomir, legendarny założyciel grodu nad Mleczną. Napisany na zamówienie Teatru Powszechnego tekst zaadaptował na scenę znakomity czeski reżyser, Marek Zákostelecký.

To opowieść o rycerzu Radomirze, który zakochuje się w Rusałce, zaklętej podobnie jak całe miasto. Nasz bohater, Radomir, chcąc zdjąć ów czar, wybiera się w podróż do Zamku Tysiąca Komnat, do mieszkającego w nim Czarnoksiężnika. Rycerz odbywa swoją pełną przygód podróż z wiernym, choć może dość nietypowym, przyjacielem Koniem. Stanowią nierozłączną parę. Na drodze spotykają parę niezwykłych osób i zwierzątek, których naturalnie nigdy nie zostawiają w potrzebie. (…) To taki trochę road theatre, czyli można spodziewać się licznych zmian przestrzeni. Naszych bohaterów spotkamy na pustyni, w lesie, w krainie lodu. Żeby zobaczyć, jak ta historia się kończy, zapraszam na spektakl – mówi reżyser.

Baśń o dzielnym Radomirze
Prapremiera: 2 października 2015 roku, godz. 17.00
Kolejne spektakle: 4, 18, 25 października godz. 13.00 oraz 9, 15, 16 października godz. 10.00 i 12.00
Reżyseria i scenografia: Marek Zákostelecký
Dramaturgia: Elżbieta Chowaniec
Muzyka: Vratislav Šrámek
Choreografia: Aneta Janowska
Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego
Scena Fraszka
Radom

Dodaj komentarz