• 2015-09-24

Miłość na granicy życia i śmierci

Chemia ma w sobie wpisane myślenie o kruchości życia. Film przekonuje, że miłość powinno się wysysać do samego spodu. Jeśli ktoś ten film obejrzy, to może spowoduje on w nim zmianę na lepsze” – mówi odtwórca głównej roli, Tomasz Schuchardt.

„Chemia”, reż. Bartek Prokopowicz – plakat (źródło: materiały prasowe)

„Chemia”, reż. Bartek Prokopowicz – plakat (źródło: materiały prasowe)

Fabuła filmu inspirowana jest wydarzeniami z życia Magdaleny Prokopowicz, założycielki Fundacji Rak’n’Roll. Reżyserem filmu jest mąż Magdaleny, Bartek Prokopowicz.

Chciałem zaznaczyć, że nawet w ekstremalnie trudnych okolicznościach można godnie żyć. Być głodnym życia w momencie, kiedy najmniej istotne rzeczy znaczą najwięcej. Magda mówiła mi, że odnajduje szczęście i przyjemność w każdym doświadczeniu. Niezależnie od tego, czy jest ono pozytywne czy negatywne, ważne, że po prostu jest. Pod płaszczykiem surrealistycznego i czarnego humoru chciałem przemycić treści trudne i poważne, takie jak strach przed samotnością, miłością, bliskością, przed drugim człowiekiem, aż w końcu – strach przed śmiercią – mówi reżyser.

Chemia to opowieść o miłości dwójki młodych ludzi balansujących na granicy życia i śmierci, miłości i szaleństwa. To opowieść o niezwykłym uczuciu, dojrzewaniu i poszukiwaniu własnej tożsamości. O miłości silniejszej niż strach. O tym, że warto kochać tak, jakby jutra miało nie być. Na ekranie pojawią się: Agnieszka Żulewską (Bejbi blues) i Tomasz Schuchardta (Jesteś Bogiem) w rolach głównych oraz Danuta Stenka, Eryk Lubos, Adam Woronowicz i Anita Jańcia-Prokopowicz. Autorem zdjęć do filmu jest Jeremi Prokopowicz (Herkules, Wenus w futrze, Rzeź).

Chemia
Reżyseria: Bartek Prokopowicz
Obsada: Agnieszka Żulewska, Tomasz Schuchardt, Danuta Stenka, Eryk Lubos, Adam Woronowicz, Anita Jańcia-Prokopowicz
Dystrybucja: Vue Movie Distribution
Premiera: 2 października 2015 roku

Dodaj komentarz