• 2015-09-24

Rytm to jest to!

W cyklu filmowym ArtRebelie pokazany zostanie film Rytm to jest to!, który śledzi proces powstawania spektaklu Święto wiosny Strawińskiego, tańczonego przez 250 uczniów z 25 krajów.

„Rytm to jest to!”, reż. Thomas Grube, Enrique Sanchez Lansch (źródło: materiały prasowe)

„Rytm to jest to!”, reż. Thomas Grube, Enrique Sanchez Lansch (źródło: materiały prasowe)

Berlińska dzielnica Treptow, 28 stycznia 2003 roku. w byłej zajezdni omnibusowej, w przemysłowym zaścianku, odbywa się niezwykła impreza. 250 uczniów z 25 krajów tańczy Święto wiosny Strawińskiego po trzymiesięcznych próbach pod  opieką brytyjskiego choreografa Roystona Maldoomai przy akompaniamencie orkiestry Filharmonii Berlińskiej, pod batutą jej naczelnego dyrygenta Sir Simona Rattle’a.

Film śledzi ciekawy proces, który doprowadził do najambitniejszego projektu muzycznego 2003 roku. Pokazuje pierwsze próby baletowe ludzi, z których tylko nieliczni mieli uprzednio kontakt z muzyką klasyczną i ekspresyjnym tańcem. Oczami trójki młodych bohaterów widzowie obserwują realizację projektu, jego wzloty i upadki, chwile zwątpienia i entuzjazmu, niepewność i odzyskiwanie wiary w siebie.

W kolejnych odsłonach ArtRebelii pokazane zostaną między innymi filmy Sfabrykowany krajobraz i Gmina w budowie. Gośćmi następnych spotkań będą: Joanna Kusiak i Konrad Pustoła.

Rytm to jest to! reż. Thomas Grube, Enrique Sanchez Lansch (z cyklu ArtRebelie)
29 września 2015 roku
Instytut Kultury Miejskiej
Gdańsk

Dodaj komentarz