• 2015-09-22

Enter Shikari w Polsce

Enter Shikari odwiedzi Polskę w ramach trasy promującej najnowszy album Mindsweep. Muzyków zobaczyć będzie można na koncertach w Gdańsku, Warszawie i we Wrocławiu. W roli supportu wystąpi grupa Hacktivist.

Enter Shikari & Hacktivist (źródło: materiały prasowe)

Enter Shikari & Hacktivist (źródło: materiały prasowe)

Enter Shikari to brytyjska grupa post hardcore’owa, czerpiąca z wpływów muzyki elektronicznej. Zespół powstał w roku 2003 w St Albans, skąd pochodzą wszyscy członkowie grupy: Roughton „Rou” Reynolds, Liam „Rory” Clewlow, Chris Batten oraz Rob Rolfe.

Najnowszy krążek Mindsweep ukazał się w styczniu. To pozycja równie mocna, jak jej poprzednicy – bezkompromisowa w warstwie tekstowej i muzycznej.

Ten album jest o wiele bardziej zróżnicowany niż nasze poprzednie krążki, zwłaszcza wokalnie. Głównie dlatego, iż zyskaliśmy pewność siebie. Poszerzyliśmy nasze wpływy. Melodia i agresja zawszę będą najważniejsze w naszej muzyce. Tym albumem podjęliśmy wspólnie wysiłek, aby skoncentrować się też na strukturze utworów. Oprócz naszych sztandarowych gitar, perkusji, gitary basowej, elektronicznych aranżacji, na krążku pojawia się wiele nowego instrumentarium. Komponowanie muzyki na instrumenty dęte i smyczkowe oraz późniejsze ich nagrywanie przyniosło nam wiele satysfakcji. Czuliśmy się tak, jakbyśmy osiągnęli nowy wymiar w naszej muzyce. Nie mogę się już doczekać chwili, kiedy zagramy wszystkie utwory na żywo – mówił o płycie Rou Reynolds.

NME w recenzji pisało o niej: „Muzycy Enter Shikari bez wątpienia wierzą, że muzyka może zainicjować zmianę, a ten kraj potrzebuje zespołów takich jak ten żeby otrząsnąć ludzi z ich politycznej apatii”.

Obok przekazu i koncertowej energii Enter Shikari bez wątpienia nie da się przejść obojętnie, o czym polscy fani mieli okazję się przekonać już kilkukrotnie. Po letniej trasie koncertowej i występach na największych festiwalach, zespół kontynuować będzie promocję Mindsweep w całej Europie na własnych, klubowych koncertach.

Enter Shikari
27, 28 i 29 września 2015 roku
Gdańsk, Warszawa, Wrocław

Dodaj komentarz