Duety artystyczne przedstawią Kolor w grafice

8. edycja Międzynarodowego Triennale Grafiki Kolor w grafice, zatytułowana Duety, pokaże, że medium graficzne ma jeszcze wiele do zaoferowania – zarówno w warstwie warsztatowej, w problematyce czysto artystycznej, jak również na styku rzeczywistości i sztuki.

8. Międzynarodowe Triennale Grafiki „Kolor w grafice” / „Duety” – plakat (źródło: materiały prasowe)

8. Międzynarodowe Triennale Grafiki „Kolor w grafice” / „Duety” – plakat (źródło: materiały prasowe)

Podczas tegorocznej edycji nastąpi konfrontacja pokoleń grafików. W efekcie pokazane zostaną najbardziej aktualne przemiany w obrębie dyscypliny i jej dalsze perspektywy. Triennale od wielu lat prezentuje wiodące tendencje w grafice warsztatowej i projektowaniu graficznym, będąc platformą spotkania grafików z całego świata i ciesząc się uznaniem specjalistów.

Kolor w grafice jest najstarszą międzynarodową cykliczną imprezą plastyczną Torunia, organizowaną przez toruńską Galerię od początku lat osiemdziesiątych. Projekt stanowi wydarzenie samodzielne i niezależne, włączone na zasadach partnerskich w program międzynarodowej grafiki, które co trzy lata odbywa się w Polsce i obejmuje szereg wydarzeń artystycznych koordynowanych przez Stowarzyszenie Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie. Toruńskie wystawy grafiki warsztatowej zawsze były na najwyższym poziomie, czemu sprzyja zamknięta formuła toruńskiego Triennale i starannie dobierani przez organizatorów artyści z całego świata, zapraszani imiennie.

Zamierzeniem tegorocznej edycji jest  otwarcie się na młodych twórców, stąd nieco zmieniona formuła Triennale – każdy  z zaproszonych uznanych grafików jest proszony o wskazanie wyjątkowo utalentowanego, jego zdaniem, artysty młodego pokolenia, z którym zaprezentuje w stworzonym w ten sposób duecie wybrane przez siebie prace. Wiąże to toruńskie triennale z jednym z głównych profili galerii Wozownia, jakim jest promocja i eksperyment.

8. Międzynarodowe Triennale Grafiki Kolor w grafice Duety
Kurator: Mirosław Pawłowski
Wernisaż: 25 września 2015 roku, godz.18
Wystawa czynna do 31 października 2015 roku
Galeria Sztuki Wozownia, Toruń

Dodaj komentarz