• 2015-09-21

John Grant prezentuje nowy teledysk

John Grant zaprezentował teledysk do nowego singla zatytułowanego Disappointing. Kompozycja pochodzi z zapowiadanego trzeciego albumu artysty Grey Tickles, Black Pressure.

„Grey Tickles, Black Pressure” John Grant (źródło: materiały prasowe wydawcy)

„Grey Tickles, Black Pressure” John Grant (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Materiał z krążka Grey Tickles, Black Pressure zawiera ballady oraz przepełnione elektroniką piosenki pop. Album został zarejestrowany w Dallas, gdzie powstał jego pierwszy solowy projekt Granta Queen of Denmark z 2010 roku. Za produkcję nowego materiału odpowiedzialny jest John Congleton (St. Vincent, Franz Ferdinand, Swans), zaś twórcą okładki oraz autorem zdjęć jest Gem Harris. Klip do piosenki Disappointing wyreżyserował David Wilson, nominowany do nagrody Grammy za teledysk Arcade Fire do utworu Exist, a ostatnio współpracujący z Tame Impala.

Kiedy opowiadałem znajomym o utworze o przewrotnym tytule Disappointing tłumacząc, że jest to najpiękniejsza ballada miłosna jaką do tej pory słyszałem, większość z nich reagowała wybuchem śmiechu. Od samego początku podeszliśmy do projektu z dużą dozą humoru. Sam pomysł od razu wpadł mi do głowy. Cały koncept oparty został na postaci Johna otoczonego mężczyznami oraz pojawiającymi się różnego rodzaju pokusami, które stanowią zagrożenie dla monogamicznego związku. Kamerę wykorzystaliśmy jako punkt odniesienia, jako oddzielny „byt” sam w sobie. Johnowi zależało, aby w obrazie pojawiła się postać jeża, stąd urodzinowe ciasto jeżowe przewijające się przez cały teledysk – mówi David Wilson.

John Grant | Grey Tickles, Black Pressure
Premiera płyty: 2 października 2015 roku
Pias Recordings

Dodaj komentarz