Czy samotność naprawdę ci odpowiada?

Nowa powieść Huberta Klimko-Dobrzanieckiego pt. Samotność, która ukaże się już na początku października, stanowi ciekawe spojrzenie antropologiczne na jedno z najbardziej aktualnych zagadnień współczesnego świata.

Hubert Klimko-Dobrzaniecki, „Samotność” – okładka (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Hubert Klimko-Dobrzaniecki, „Samotność” – okładka (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Bruno Stressmeyer nie lubi ludzi, psów, miasta, w którym mieszka, i władz, które nim rządzą. Nie lubi być zdrowy, choć o zdrowie skrupulatnie dba. Nie musi i nie chce pracować. O nikogo nie musi i nie chce się troszczyć. Nie cierpi swojego brata, cierpi jednak z powodu jego kontrowersyjnej decyzji. Jest przekonany, że samotność to jedyny stan, który mu odpowiada. Doprawdy?

Książka ukazuje się jako drugi tom środkowoeuropejskiej serii wydawniczej K4. Co roku grupa wydawców z Czech, Polski, Słowacji i Węgier wybiera nieopublikowaną jeszcze książkę znanego autora z jednego z tych czterech krajów Grupy Wyszehradzkiej. Książka następnie ukazuje się jednocześnie w oryginale i przekładach na trzy pozostałe języki. Samotność wydały następujące oficyny: Noir sur Blanc (Polska), Větrné mlyny (Czechy), Kalligram (Słowacja) oraz Terra Recognita (Węgry).

Hubert Klimko-Dobrzaniecki (ur. 1967) – pisarz, tłumacz i felietonista. Jest autorem zbiorów opowiadań i powieści, za które otrzymał nominacje do literackich nagród Nike, Angelus i Cogito. Znalazł się również w finale Paszportów „Polityki”. Jego książki do tej pory zostały przetłumaczone na dziewięć języków. Zajmuje się również pisaniem scenariuszy filmowych oraz książek dla dzieci.

Hubert Klimko-Dobrzaniecki, Samotność
Premiera: 1 października 2015 roku
Oficyna Literacka Noir sur Blanc

Dodaj komentarz