• 2015-09-21

Metropolitalna Noc Teatrów w Teatrze Zagłębia

26 września Teatr Zagłębia w Sosnowcu zaprasza wszystkich wielbicieli sztuki teatralnej na VI Metropolitalną Noc Teatrów. Artyści rozpoczną już o godz. 11.00 spektaklem Wakacje z duchami, który polecany jest szczególnie młodym tropicielom przygód z detektywistycznym zacięciem.

 „Eugeniusz Bodo – Czy mnie ktoś woła?” (źródło: materiały prasowe)

„Eugeniusz Bodo – Czy mnie ktoś woła?” (źródło: materiały prasowe)

Popołudniowo-wieczorny maraton atrakcji teatralnych rozpocznie się o godz. 17.00 akcją Zrób sobie selfie z Gierkiem i innymi, podczas której będzie można sfotografować się z najbarwniejszymi postaciami z przedstawień Teatru Zagłębia. Do selfie zapozują m. in.: Alicja z Krainy Czarów, Edward Gierek, Adam Słodowy czy ukraiński Kozak.

Od godziny 18.00 wszyscy goście będą mogli przymierzyć kostiumy teatralne i poczuć się jak prawdziwe gwiazdy. Wieczorem będzie można zajrzeć za kulisy spektaklu Eugeniusz Bodo – Czy mnie ktoś woła?, a widzowie wezmą udział w rozgrzewce wokalnej aktorów. Spektakl o Eugeniuszu Bodo rozpocznie się o godz. 20.00. Po przedstawieniu będzie można spotkać się z odtwórcą tytułowej roli Piotrem Bułką.

Wieczór zakończy projekcja spektaklu Walizka, która zostanie pokazana w ramach cyklu Teatroteka pt. Walizka. Przedstawienie zdobyło Grand Prix festiwalu Dwa Teatry 2015 dla najlepszego spektaklu Teatru TV. To opowieść o afirmacji życia. Odnaleziona po latach przez głównego bohatera walizka z Auschwitz staje się kluczem do odzyskania prawdy o sobie.

VI Metropolitalna Noc Teatrów
26 września 2015 roku, od godz. 11.00
Teatr Zagłębia
Sosnowiec

Dodaj komentarz