• 2015-09-19

Tribute to Amy Winehouse

23 lipca minęła 4. rocznica śmierci Amy Winehouse. Z tej okazji zorganizowana zostanie kolejna odsłona projektu Tribute to Amy Winehouse, dedykowanego  przedwcześnie zmarłej artystce.

„Tribute to Amy Winehouse” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Tribute to Amy Winehouse” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Tribute to Amy Winehouse to zespół poświęcony artystce, która na stałe wpisała się w karty historii muzyki. Ludziom kochającym jej twórczość zależy na tym, żeby ona i jej muzyka wciąż były żywe i w dalszym ciągu docierały do jej fanów. Powstał w listopadzie 2013 roku w Zielonej Górze z inicjatywy muzyków, a przede wszystkim przyjaciół Agaty Gołemberskiej, wokalistki, autorki tekstów, artystki o wyjątkowym kunszcie wokalnym, oraz Rafała Jędrucha – saksofonisty, pełniącego rolę kierownika artystycznego projeku.

Na repertuar zespołu składają się kompozycje z różnych okresów twórczości artystki. Znajdują się wśród nich takie sztandarowe hity jak Rehab, Back to Black czy Valerie. Elementem łączącym, tożsamym z twórczością Amy Winehouse, jest stylistyka wykonania oraz oryginalna obsada instrumentalna (rozbudowana sekcja dęta, poszerzona sekcja rytmiczna, wokaliści w chórku towarzyszącym, a przede wszystkim charyzmatyczna wokalistka).

Tribute to Amy Winehouse
8 października 2015 roku
Stary Klasztor
Wrocław

Dodaj komentarz