• 2015-09-19

Metamorfoza, czyli Bernd Ogrodnik w Łodzi

W sobotę 19 września podczas ceremonii otwarcia festiwalu AnimArt w Łodzi wystąpi Bernd Ogrodnik – Mistrz Lalkarski Teatru Narodowego Islandii i dyrektor artystyczny The World of Puppets. Na scenie Teatru Lalek Arlekin zaprezentuje spektakl Metamorfoza.

Bernd Ogrodnik (źródło: materiały prasowe)

Bernd Ogrodnik (źródło: materiały prasowe)

Można powiedzieć, że artysta jest z Polską zaprzyjaźniony – zasiadał w jury łódzkiego konkursu Se-Ma-For Film Festival, a ostatnio uczestniczył w projekcie Zmieniamy świat serce po sercu, tworząc lalki przedstawiające ludzi niepełnosprawnych. Międzynarodową sławę zyskał dzięki zaprojektowaniu marionetek, które zagrały w filmie Strings (polski tytuł: Zemsta Habalończyka). Spektakl Metamorfoza, który opisuje ciągle zmieniającą się naturę naszego istnienia i percepcji. Nic nie pozostaje takim, jak się nam wydaje, bo nie ważne co widzimy, tylko jak to widzimy. W przedstawieniu występują najbardziej wymyślne marionetki i kukły wyrzeźbione w drewnie, jak i niezapomniane postacie stworzone jedynie z jedwabnych szali oraz rąk i stóp lalkarza.

W drugim dniu festiwalu o godz. 19.00 na sali widowiskowej będzie można obejrzeć film Strings. Po projekcji Bernd Ogrodnik opowie o kulisach powstawania produkcji. Widzowie będą mogli obejrzeć zdjęcia z planu i dowiedzieć się, w jaki sposób niesamowite marionetki trafiły na srebrny ekran.

Spektakl  Metamorfoza
W ramach Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Animacji AnimArt
19 września 2015 roku, godz. 19.00
Teatr Lalek Arlekin im. Henryka Ryla
Łódź

Dodaj komentarz