• 2015-09-18

Złote klatki

18 września ukaże się nowy album Katarzyny Groniec zatytułowany ZOO. Na płycie znajdują się piosenki autorstwa Agnieszki Osieckiej, które w warstwie muzycznej zyskały nowatorskie, elektroniczne brzmienia. Wydawnictwo zostanie wzbogacone o DVD będące zapisem koncertowej wersji materiału.

Katarzyna Groniec, „Zoo” – okładka płyty (źródło: materiały prasowe)

Katarzyna Groniec, „Zoo” – okładka płyty (źródło: materiały prasowe)

Katarzyna Groniec na płycie ZOO snuje muzyczne opowieści, które układają się w spójną historię, prowadząc słuchacza przez labirynt życiowych smutków i radości. Znakiem rozpoznawczym wokalistki są teksty piosenek dobrane w przemyślany sposób oraz ich interpretacje bazujące na szerokiej skali emocji.

Tytuł albumu nawiązuje do mentalnych klatek, w których żyją ludzie. Stopień pogodzenia z faktem życia w klatkach jest różny u różnych ludzi, wiec próby wyrwania się z nich są bardziej lub mniej zdecydowane. Zwykle za późno okazuje się o co było warto się szarpać, a co było bez znaczenia – wyjaśnia Katarzyna Groniec.

W warstwie brzmieniowej piosenki Agnieszki Osieckiej zyskały współczesny wymiar. Aranżacje opracowane przez Łukasza Damrycha w dużej mierze korzystają z elektroniki, przez co utwory nabierają świeżości i współczesnego charakteru. Po raz pierwszy album Katarzyny Groniec ukaże się w dwupłytowej wersji – CD oraz DVD.

ZOO
Katarzyna Groniec z piosenkami Agnieszki Osieckiej
Premiera: 18 września 2015 roku
Wydawca: Michał Prawosudowicz, Warner Music Poland

Dodaj komentarz