• 2015-09-17

Czas kobiety

26 września w Teatrze Starym w Lublinie odbędzie się premiera spektaklu Czas kobiety. Reżyser Leszek Mądzik, obchodzący w tym roku 70-lecie oraz 45-lecie pracy twórczej, stworzył wydarzenie, w którym w podwójnej roli wystąpi Anna Maria Jopek, jako jedyna aktorka oraz wspólnie z Robertem Kubiszynem, autorka muzyki.

„Czas kobiety” – plakat (źródło: materiały prasowe)

„Czas kobiety” – plakat (źródło: materiały prasowe)

Pomysł wspólnego projektu Leszka Mądzika i Anny Marii Jopek powstał w wyniku wzajemnej fascynacji swoją twórczością. Świat teatralny i wrażliwość plastyczna reżysera zostaną połączone z talentem kompozytorskim i wokalnym artystki. Spektakl będzie grany w Teatrze Starym w Lublinie od 26 września do 2 października. Kolejne przedstawienia planowane są w styczniu 2016 roku.

W czasie naszego pierwszego spotkania pomyślałem, że właśnie zdarza się coś wyjątkowego – będę mógł zderzyć pod hasłem Czas kobiety pewną intensywność przeżywania, fenomen Ani jako człowieka (pod każdym względem – urody, głosu, po prostu całości) w najlepszym tego słowa znaczeniu wtopić w mój świat. Chciałbym stworzyć jej komfort istnienia, bycia, przeżywania w napięciu z dramaturgią i symboliką światła. Pomimo tylu lat pracy w sztuce zawsze pragnie się czegoś nowego – mówi Leszek Mądzik.

Cieszę się na to, co nas czeka. To jest dla mnie zupełnie nowy kierunek. Symbioza. Cieszę się, że wystąpię też fizycznie. Z dźwięku, ale i z ciała. Postanowiliśmy z Leszkiem, że w spektaklu nie padnie ani jedno słowo i będziemy pracować na substancjach pierwotnych, właśnie takich jak światło, przestrzeń i dźwięk – mówi Anna Maria Jopek.

Czas kobiety
Premiera: 26 września 2015 roku
Teatr Stary
Lublin

Dodaj komentarz