4. edycja festiwalu sztuki cyfrowej PATCHlab

Belgijski label AntiVJ, grupa Stratofyzika z Berlina, warszawski kolektyw PanGenerator to artyści, którzy w przestrzeniach galerii Bunkier Sztuki, Muzeum Sztuki i Techniki Manggha oraz w Galerii i! zaprezentują swoje prace w trakcie kolejnej – czwartej już –edycji międzynarodowego festiwalu sztuki cyfrowej PATCHlab, który rozpocznie się 6 października w Krakowie.

4. edycja festiwalu sztuki cyfrowej PATCHlab (źródło: materiały prasowe organizatora)

4. edycja festiwalu sztuki cyfrowej PATCHlab (źródło: materiały prasowe organizatora)

Poprzednia edycja dedykowana była interaktywności. Analiza danych, wielowymiarowość informacji, inteligentna elektronika, transformacja i perspektywa maszyn, współtworzenie się przestrzeni elektronicznej i fizycznej – to zagadnienia, które będą w centrum zainteresowania podczas tegorocznej edycji festiwalu. W programie instalacje w Bunkrze Sztuki, Muzeum Sztuki i Techniki Manggha oraz w Galerii i!, spektakl interaktywny, spotkania z artystami, media laby. Pokazy performance, live act-y i DJ/VJ sety w Forum Przestrzenie zapewnią zaproszeni goście z Niemiec, Austrii, Włoch, Hiszpanii, Holandii, Polski i Wielkiej Brytanii.

PATCHlab to wydarzenie, podczas którego świat nauki i sztuki współpracuje ze sobą skupiając się na kreacji audiowizualnej, wykorzystującej platformy open-source, urządzenia, narzędzia oraz przede wszystkim nowe technologie – wyjaśnia ideę festiwalu jego pomysłodawczyni i dyrektor Elwira Wojtunik.

Wśród prac łączących techniki projekcji, mappingu, grafiki i muzyki generatywnej, samplingu,  kodowania, programowania urządzeń, projektowania inteligentnej elektroniki i druku 3D zobaczyć będzie można m.in. filozoficzną instalację Mécaniques Discursives sławnego belgijskiego labelu AntiVJ, kinetyczną instalację Echoooooooo warszawskiego kolektywu PanGenerator, trójwymiarową instalację-rzeźbę odzwierciedlającą wzór matematyczny ucznia samego Ernő Rubika, spektakl interaktywny Thaeta berlińskiej grupy Stratofyzika oparty na symbiozie tańca współczesnego z dźwiękiem i obrazem oraz projekt audiowizualny Morpheme, prezentowany premierowo podczas festiwalu muzyki elektronicznej i eksperymentalnej CTM 2015, realizowany na żywo przez berlińską producentkę Electric Indigo w duecie z Thomasem Wagensommererem.

PATCHlab 2015
Od 6 do 11 października 2015 roku
Kraków

Dodaj komentarz