• 2015-09-16

Dobry wieczór jazz

Jesienią na deski Novej Sceny Teatru Muzycznego Roma w Warszawie powraca cykl koncertów Dobry wieczór jazz. Nowy sezon otworzy niezwykle utalentowany artysta Krzysztof Urbański, który wraz ze swoim kwintetem Urban Jazz Society wystąpi już 27 września.

Krzysztof Urbański (źródło: materiały prasowe)

Krzysztof Urbański (źródło: materiały prasowe)

Dobry wieczór jazz to wyjątkowa propozycja Teatru Muzycznego Roma, który dotychczas kojarzył się głównie z musicalem. Okazuje się jednak, że muzyka nie zna granic, a Teatr odważnie eksperymentuje z różnymi gatunkami. Jazz jest tu szczególnym wyborem, tym bardziej że w odróżnieniu od muzyki rozrywkowej gromadzi mniejszą i bardziej wymagającą publiczność. Jak już pokazał poprzedni sezon, Dobry wieczór jazz od początku cieszy się dużym zainteresowaniem. Z pewnością przyczynił się do tego opiekun artystyczny całego przedsięwzięcia, Krzysztof Herdzin, który zapewnił niezwykle bogaty i różnorodny program.

„Dobry wieczór jazz” (źródło: materiały prasowe)

„Dobry wieczór jazz” (źródło: materiały prasowe)

Wysoki poziom artystyczny Dobry wieczór jazz potwierdzają również wykonawcy, którzy wystąpili w pierwszej części cyklu, m.in. Aga Zaryan, Monika Borzym, Grażyna Auguścik, RGG Trio, Wojciech Myrczek i Paweł Tomaszewski, Adam Bałdych, Akiko & Marcin Olak Trio. W tym sezonie szykuje się kolejna muzyczna uczta, a to za sprawą takich wykonawców jak wspomniany już Krzysztof Urbański czy Sławek Jaskułke, Lora Szafran, Krzysztof Herdzin i Mieczysław Szcześniak.

Na koncercie 27 września muzycy zaprezentują materiał z najnowszej płyty History of Tomorrow.

Kompozycje z tego albumu z pewnością docenią osoby, które poszukują nowych brzmień. Uwielbiam grać dla polskiej publiczności, ponieważ posiada ona ten wyjątkowy pierwiastek poznawczy, stymulujący do poszukiwania i odkrywania nowych przestrzeni muzycznych – mówi Krzysztof Urbański.

Dobry wieczór jazz. Koncert Urban Jazz Society
27 września 2015 roku
Teatr Muzyczny Roma
Warszawa

Dodaj komentarz