• 2015-09-15

Rychlicki / 1988

Już w najbliższą niedzielę na scenie klubu Pardon, To Tu, wystąpią: członek zespołu Kristen – gitarzysta Łukasz Rychlicki oraz 1988, czyli Etamski – muzyk, producent i współtwórca duetu Syny (z Robertem Piernikowskim). Występ będzie pierwszą okazją do posłuchania artystów w tej konfiguracji na żywo.

Rychlicki / 1988 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Rychlicki / 1988 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Łukasz Rychlicki – gitarzysta znany głównie jako członek zespołu Kristen, z którym nagrał wiele płyt (ostatnia to Secret Map) i koncertów (także z cenionymi zespołami takimi jak: Deerhoof, Tortoise, Joe Lally – Fugazi). Obecnie artysta gra także w zespole Lotto (z Pawłem Szpurą i Majkiem Majkowskim), z którym wydał płytę Ask the Dust. Lotto występowało między innymi z The Necks na renomowanych festiwalach Konfrontanionen w Nickelsdorfie, Jazz Jantar w Gdańsku czy Kraak Festival w Aalst w Belgii (jako część instalacji Konrada Smoleńskiego). Razem z Pawłem Szpurą Rychlicki stworzył duet w hołdzie Albertowi Aylerowi, w którym muzycy zanurzyli się w ostrym, bezkompromisowym, swobodnym avant-free jazzie. Grał w duecie między innymi z Robertem Piernikowskim, Piotrem Kurkiem, Mikołajem Trzaską, Piotrem Bukowskim czy Konradem Smoleńskim. Z bratem Mateuszem tworzy duet Salto. Styl gry muzyka jest trudny do zdefiniowania, balansując na granicy ustalonych norm i improwizacji.

1988 – pochodzący ze Szczecina muzyk, producent. Obecnie mieszka i pracuje w Trójmieście. Wraz z Robertem Piernikowskim tworzy duet Syny. Po wydanej niedawno płycie Orient, 1988 rozpoczął pracę nad solowym albumem, będącym produkcją nie dająca się jednoznacznie sklasyfikować. Jej elementami jest szczery hiphopowy brud, głębokie echo dubu i smród analogowej elektroniki, a przy tym gęsty klimat, tworzący w głowie obrazy z pogranicza muzyki i filmu.

Rychlicki / 1988
20 września 2015 roku
Pardon, To Tu
Warszawa

Dodaj komentarz