• 2015-09-15

OFAFA 2015 ogłasza koniec selekcji konkursowych tytułów

Do trzech sekcji konkursowych jubileuszowego 20. Ogólnopolskiego Festiwalu Autorskich Filmów Animowanych OFAFA 2015 zakwalifikowano 46 filmów animowanych.

20. Ogólnopolski Festiwal Autorskich Filmów Animowanych OFAFA 2015 – plakat autorstwa Szymona Kiwerskiego (źródło: materiały prasowe)

20. Ogólnopolski Festiwal Autorskich Filmów Animowanych OFAFA 2015 – plakat autorstwa Szymona Kiwerskiego (źródło: materiały prasowe)

16 obrazów wystartuje w konkursie filmów zrealizowanych przez twórców profesjonalnych, 23 w konkursie filmów zrealizowanych przez studentów szkół artystycznych i filmowych, a 7 w konkursie filmów zrealizowanych przez twórców nieprofesjonalnych. Jak zwykle dzieła odznaczają się różnorodnością tematyki i techniki. Spodziewać się można filmów uznanych mistrzów i zupełnych debiutantów, w tym dzieci.

Konkursowe filmy oceniać będzie jury w składzie: Marek Serafiński (animator i producent, przewodniczący), Joanna Polak (animatorka i wykładowczyni), Ewa Borysewicz (animatorka, laureatka OFAFA 2014) i Zygmunt Konieczny (kompozytor).

Zmaganiom konkursowym towarzyszyć będą pokazy retrospektywne członków jury i rozmowy z nimi, prezentacje animacji z różnych zakątków świata, a także filmów pełnometrażowych. Nie zabraknie replik zaprzyjaźnionych festiwali, spotkań, dyskusji, warsztatów i wystaw.

20. Ogólnopolski Festiwal Autorskich Filmów Animowanych OFAFA 2015 
Od 15 do 18 października 2015 roku
Kinoteatr Wrzos
Kraków

Dodaj komentarz