• 2015-09-15

Królik, Słoń i Tereska

20 września o godz. 12.30 Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu zaprasza na najnowszy spektakl Królik, Słoń i Tereska… w reżyserii Jerzego Jana Połońskiego.

„Królik, Słoń i Tereska” – plakat (źródło: materiały prasowe)

„Królik, Słoń i Tereska” – plakat (źródło: materiały prasowe)

Królik, Słoń i Tereska… to szalona podróż w głąb siebie. Elementarne pytania: „kim jestem?” „kim będę?” zadają sobie zarówno dorośli, jak i małe dzieci. Sprawa tożsamości jest sprawą fundamentalną dla człowieka i jego rozumienia świata. To, jak wyglądamy, jak się zachowujemy, jak przeżywamy jest sumą wszystkich zdarzeń, które w życiu nam się przytrafiają. Ale każdy, zwłaszcza już ten troszkę starszy, zadaje sobie przynajmniej raz w życiu pytania: A co by było, gdybym wtedy postąpił inaczej? A co by było, gdybym teraz cofnął się o kilka lat? Kroków? Chwil?

Spektakl oparty na powieści Zbigniewa Batki Z powrotem… czyli fatalne skutki niewłaściwych lektur to surrealistyczna bajka, w której towarzyszymy nietuzinkowym postaciom w ich odkrywaniu własnej, często skrywanej tożsamości. Królik, Zielony Koń, Pingwin, Kukółka (to nie błąd!) i inni z domku na żółtych półbutach udowodnią, czym jest prawdziwa przyjaźń i jak bardzo inność może być kolorowa. Chyba że ktoś zdecyduje inaczej.

Obsada: Anna Jezierska, Bożena Oleszkiewicz, Aleksandra Paprocka, Natalia Wieciech, Jakub Grzybek, Kamil Król, Seweryn Mrożkiewicz, Paweł Pawlik

Królik, Słoń i Tereska…
wg powieści Z powrotem… czyli fatalne skutki niewłaściwych lektur Zbigniewa Batki
Premiera: 20 września 2015 roku
Adaptacja i reżyseria: Jerzy Jan Połoński
Scenografia i kostiumy: Dariusz Panas
Muzyka: Michał Kowalczyk
Ruch sceniczny: Małgorzata Fijałkowska
Asystent reżysera: Anna Retoruk (AT Białystok)
Grupa wiekowa: 6+
Czas trwania spektaklu: 70 minut
Teatr Lalki i Aktora
Wałbrzychu

Dodaj komentarz