• 2015-09-15

Baranki, czyli filmowe poranki

W każdą niedzielę o godz. 11.00 Kino Pod Baranami w Krakowie zaprasza najmłodszych widzów na kolejną odsłonę poranków filmowych Baranki Dzieciom. W jesienne przedpołudnia mali kinomani będą mogli wybrać się w odwiedziny do świata bohaterów najpiękniejszych polskich filmów animowanych, a po seansach wziąć udział w rozmaitych warsztatach.

„Baranki Dzieciom” – plakat (źródło: materiały prasowe)

„Baranki Dzieciom” – plakat (źródło: materiały prasowe)

Wraz z Bolkiem i Lolkiem dzieci będą uczyć się jak zapobiegać pożarom i wezmą udział w ćwiczeniach na strażackim poligonie. Gucio i Cezar udowodnią dzieciom, że aby dobrze się bawić, wystarczy bujna wyobraźnia. Dzięki Florce najmłodsi widzowie otrzymają odpowiedzi na wiele nurtujących ich pytań, a chłopiec o imieniu Pino i jego przyjaciel, porcelanowy słonik Dominik dostarczą im dużo radości dzięki swoim zabawnym perypetiom (Proszę słonia – film po rekonstrukcji cyfrowej).

Z okazji Festiwalu Conrada najmłodsi wezmą udział w specjalnym wydaniu cyklu pod hasłem Literackie Baranki Dzieciom, w ramach którego obejrzą najnowszą ekranizację klasyki literatury dla dzieci – Małego Księcia oraz adaptację baśni Hanny Januszewskiej opowiadającej o przygodach Pyzy mazowieckiej. Baranki Dzieciom zachęcają również do uczestnictwa w niedzielnych propozycjach 2. festiwalu filmowego Kino Dzieci: 29 września i 4 października. Po projekcji filmu o detektywach (Biuro detektywistyczne Lessiego i Mai. Sekret rodziny von Brom) i po seansie o dwóch nieprzeciętnych dziewuszkach, które świetnie poradziły sobie z niecodzienną sytuacją (Jill i Joy), Matplaneta zaprasza dzieci do rozwiązywania różnych łamigłówek, godnych prawdziwego detektywa.

„Pamiętnik Florki” (źródło: materiały prasowe)

„Pamiętnik Florki” (źródło: materiały prasowe)

Po seansach filmowych dzieci będą miały możliwość poznawania swoich talentów i umiejętności oraz rozwijania wyobraźni podczas zajęć artystycznych. Warsztaty będą odwoływać się do tematyki obejrzanych wcześniej bajek i będą prowadzone  przez wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę animatorów oraz zaprzyjaźnionych artystów. W jesiennej edycji cyklu maluchy wezmą udział m.in. w zajęciach artystycznych ze Sztukolotnią, warsztatach bębniarskich, zajęciach plastycznych i książkowych. Ponadto, wizyta w Kinie Pod Baranami stwarza niepowtarzalną okazję do poznania kina „od kuchni”, czyli zwiedzenia kabiny operatorskiej i odkrycia tajemnicy mechanizmu ruchomych obrazów. Dodatkowo każdy mały widz może otrzymać pamiątkowy dyplom ze swojej pierwszej wizyty w kinie, który z dumą zawiesi na ścianie swojego pokoju.

Baranki Dzieciom
Od 13 września do 25 października 2015
Najbliższe spotkanie: 20 września 2015 roku, godz. 11.00, Gucio i Cezar – zajęcia plastyczne z Barbarą Iwańską
Kino Pod Baranami
Kraków

Dodaj komentarz