art+bits festival 2015

13 listopada w Katowicach rozpocznie się art+bits festival 2015, który prezentuje zjawiska z pogranicza sztuki, designu i technologii. Wydarzenie skupia twórców i badaczy pracujących w obszarze nowych mediów, działań w sieci i eksperymentów technologicznych.

Art+bits festival, fotografia (źródło: materiały prasowe organizatora)

Art+bits festival, fotografia (źródło: materiały prasowe organizatora)

Tegoroczna, trzecia edycja festiwalu uświetni w wyjątkowy sposób obchody 150 rocznicy nadania praw miejskich Katowicom. Większość wydarzeń odbędzie się w nowej siedzibie Akademii Sztuk Pięknych, powstałej z myślą o multimedialnych przedsięwzięciach na duża skalę.

Na uczestników tegorocznej edycji festiwalu czeka program podejmujący tematykę nowych zjawisk kulturowych w sferze technologii, sztuki i wspólnoty. Wśród nich kultura hackowania, cyfrowa przestrzeń publiczna, wizualizacja danych, design spekulatywny oraz Kanon Nowych Mediów. Na festiwalu wystąpią m.in, autor Języka nowych mediów Lev Manovich, projektant wizualizacji danych Moritz Stefaner, znana z projektu Dear Data Stefanie Posavec, berlińskie Studio NAND, założycielka Superflux Anab Jain i Dietmar Offenhuber z Northeastern University.

art+bits festiwal 2015
Od 13 do 15 listopada 2015 roku
Organizatorzy: Instytucja Kultury Katowice – Miasto Ogrodów, Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach, Medialab katowice, Neitzens Digital Innovation House
Nowa siedziba Akademii Sztuk Pięknych
Katowice

Dodaj komentarz