• 2015-09-15

Porozmawiajmy o kulturze

Teatr Gdynia Główna zaprasza na comiesięczne dyskusje w ramach nowego projektu Agora Kultura. Spotkania będą miały miejsce o godz. 18.00 28 września, 26 października, 30 listopada i 21 grudnia.

„Agora Kultura” – plakat (źródło: materiały prasowe)

„Agora Kultura” – plakat (źródło: materiały prasowe)

Agora Kultura to przestrzeń dialogu pomiędzy publicznością a jej twórcami i organizatorami gdyńskiej kultury. Podczas comiesięcznych poniedziałkowych spotkań w Teatrze Gdynia Główna będzie można dyskutować, wyrażać swoje opinie, komentować, zadawać pytania, rozmawiać o jakości, o odbiorcy, o procesie twórczym, o kreowaniu repertuaru i partycypacji odbiorców w tym procesie. Pretekstem do wymiany poglądów będą najnowsze propozycje gdyńskich artystów. Spotkania te mają szansę stać się płaszczyzną wymiany myśli, doświadczeń i opinii, kształtując wiedzę o kulturze odbiorców i pogłębiając proces partycypacji publiczności we współkreowaniu oferty kulturalnej Gdyni. Udział w spotkaniach jest bezpłatny.

PROGRAM

28 września (poniedziałek), godz. 18.00, Arab, kobieta, murzyn. Kolorowa kultura w szarym kraju?
Czy sztuka toleruje? I czy tolerujemy sztukę? Dyskusja podsumuje letnie gdyńskie wydarzenia kulturalne.W rolę moderatorów wcielą się dziennikarka Agata Olszewska oraz gdyński twórca i dziennikarz Marcin Grota. Do uczestnictwa w dyskusji zostali zaproszeni przedstawiciele Teatru Miejskiego im. W. Gombrowicza, Centrum Kultury w Gdyni, Teatru Gdynia Główna, wydarzeń muzycznych Globaltica i Ladies’ Jazz Festival, a także festiwali Traffic Design i Gdynia Design Days.

26 października (poniedziałek) godz. 18.00, Napisane, sfilmowane!
Literatura i film – jedne z najważniejszych priorytetów miasta. Czy są obecne w tkance miejskiej?

30 listopada (poniedziałek) godz. 18.00, Za-duchy, czy trzeba przewietrzyć kulturę?
Pamięć, tradycja, historia – czy wciąż inspirują? Okazja do zastanowienia się nad rolą przeszłości w procesie twórczym. „Zadusznie” czy „za dusznie”?

21 grudnia (poniedziałek) godz. 18.00, Dzieci śmieci. Czy sztuka dla dzieci jest gorsza?
Zabawiać czy rozwijać? Jak kształtować i pobudzać dziecięcego odbiorcę, by dojrzewał w kulturze?

Agora Kultura
28 września, 26 października, 30 listopada, 21 grudnia 2015 roku
Teatr Gdynia Główna

Dodaj komentarz