• 2015-09-14

Córki Dancingu

Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych przedstawia jeden z najoryginalniejszych debiutów ostatnich lat – Córki Dancingu w reżyserii Agnieszki Smoczyńskiej, której krótkometrażowe filmy zdobyły kilkadziesiąt nagród na międzynarodowych festiwalach. Film wejdzie do kin 25 grudnia.

Magdalena Cielecka w filmie „Córki dancingu” (źródło: materiały prasowe)

Magdalena Cielecka w filmie „Córki dancingu” (źródło: materiały prasowe)

W rolach głównych będzie można zobaczyć dwie niezwykle uzdolnione aktorki młodego pokolenia: Michalinę Olszańską i Martę Mazurek. Będą je wspierać gwiazdy polskiego kina w nowych, zaskakujących wcieleniach – Kinga Preis jako królowa sceny disco, Magdalena Cielecka w roli striptizerki o pseudonimie Boskie Futro, rozgrzewającej do czerwoności bywalców PRL-owskich dancingów, i Jakub Gierszał jako wirtuoz basowego brzmienia. W tle pulsować będzie rytmiczna muzyka zespołu Ballady i Romanse oraz najpopularniejsze szlagiery lat 70. i 80. – od Byłaś serca biciem Andrzeja Zauchy i Bananowego songu grupy Vox po nieśmiertelne I Feel Love Donny Summer w brawurowym wykonaniu samej Kingi Preis.

Kinga Preis w filmie „Córki dancingu” (źródło: materiały prasowe)

Kinga Preis w filmie „Córki dancingu” (źródło: materiały prasowe)

Dwie nastolatki, Złota i Srebrna, lądują w środku tętniącego muzyką, mieniącego się światłami neonów i cekinów świata warszawskich dancingów lat 80. Nie są to jednak zwyczajne dziewczyny, tylko syreny, które próbują poznać i zrozumieć, czym jest bycie kobietą w otaczającej je rzeczywistości. Dołączają do muzyków zespołu Figi i Daktyle, z dnia na dzień stając się sensacją nocnego życia stolicy. Pochłonięte przez miłość i rodzące się namiętności, na chwilę zapominają o swojej prawdziwej naturze. Ale wystarczy jedno złamane serce, by sytuacja wymknęła się spod kontroli.

Córki Dancingu
Premiera: 25 grudnia 2015 roku
Reżyseria: Agnieszka Smoczyńska
Scenariusz: Robert Bolesto
Produkcja: Polska 2015
Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie
Kino Świat

Dodaj komentarz