• 2015-09-14

Rusza II edycja Festiwalu ZaBaFKa

25 września startuje Białołęcki Festiwal Komediowy ZaBaFKa, podczas którego będzie można zobaczyć najlepsze spektakle komediowe z całej Polski. Wystąpią: Teatr Ludowy z Krakowa ze spektaklem Sarenki, Teatr Polski z Wrocławia z przedstawieniem 20 najśmieszniejszych piosenek na świecie oraz Teatr Nowy z Łodzi ze Spowiedzią masochisty.

„Sarenki”, Teatr Ludowy, Kraków (źródło: materiały prasowe)

„Sarenki”, Teatr Ludowy, Kraków (źródło: materiały prasowe)

Pierwszego dnia festiwalu, 25 września o godz. 20.00, wystąpi Teatr Ludowy z Krakowa ze spektaklem Sarenki. Tomas Svoboda, autor tekstu oraz reżyser przedstawienia, wykreował wraz z krakowskimi aktorami pełną absurdów historię o czterech nieudacznikach: dyrygencie, który w wypadku stracił powieki, cierpiącego na gigantyzm mykologa (badacza grzybów), nieśmiałego urzędnika skarbówki i bezrobotnego wynalazcy. Ich losy połączy tajemnicze spotkanie z posiadającymi nadprzyrodzone moce sarenkami. Pechowcy będą mogli spełnić za ich sprawą jedno życzenie i jak to bywa w bajkach – pierwsze wypowiedziane.

Recital Mariusza Kiljana 20 najśmieszniejszych piosenek na świecie z Teatru Polskiego z Wrocławia uświetni drugi dzień festiwalu. 26 września o godz. 19.00 widzowie zobaczą spektakl w reżyserii Jerzego Satanowskiego, utrzymany w konwencji przerywanego piosenkami seansu u psychoterapeuty. Usłyszeć będzie można piosenki wszystkim dobre znane: Jonasza Kofty, Wojciecha Młynarskiego, Agnieszki Osieckiej, Elvisa Presleya i wielu innych. Spektakl rekomendowany jest przez Irenę Santor.

Spowiedź masochisty czeskiego autora Romana Sikory w reżyserii Grega Schwalbe to przewrotna opowieść łącząca elementy komedii, satyry społecznej i groteski. Tytułowy masochista to główny bohater sztuki, który próbuje odnaleźć się w rzeczywistości rodzącego się kapitalizmu. Jego zmagania i ofiarność zostają docenione przez jego pracodawcę, który wysyła go na Olimpiadę Zasobów Ludzkich do Singapuru. Spowiedź… to opowieść o tym, że aby się odnaleźć we współczesnym świecie, trzeba mieć w sobie coś z masochisty.

II Białołęcki Festiwal Komediowy ZaBaFKa
Od 25 do 27 września 2015 roku
Białołęcki Ośrodek Kultury

Dodaj komentarz