Nowe wystawy w BWA w Olsztynie

BWA Galeria Sztuki w Olsztynie zaprasza na dwa wernisaże kolejnych wystaw: we wtorek 15 września ZOOM na design oraz w czwartek 17 września Bez tytułu, olej na płótnie.

Halina Kamińska, Studio Florabo (źródło: materiały prasowe)

Halina Kamińska, Studio Florabo (źródło: materiały prasowe)

Wystawa ZOOM na design przybliża najciekawsze kolekcje wzornicze. Składa się na nią pięć indywidualnych prezentacji. Każdą z kolekcji charakteryzuje inny materiał przewodni, dominujący w poszczególnych ekspozycjach: plastik, drewno i wełna, szkło, natura oraz metal. Plastik kreatywnie łączy z powietrzem Anna Siedlecka oraz Radek Achramowicz, czyli Studio Puff-Buff, twórcy zaskakujących i alternatywnych lamp. Drewno i wełna to naturalne materiały, w których świetnie czuje się Jacek Wojciech Suszek eksperymentujący z formą, pracujący głównie w tradycyjnych technologiach. Szkłem pasjonuje się Jeremi Nagrabecki, którego lampy cechuje prostota formy, doskonale współgrająca z wykonanym tradycyjną metodą hutniczą szkłem. Natura to żywioł Haliny Kamińskiej, studia Florabo, które obrało sobie za cel przywracanie żyjącej zieleni we wnętrzach, w naturalnym środowisku życia człowieka. Metal to materiał Oskara Zięty, w produktach którego przeplatają się ze sobą nowe technologie obróbki, inżynieria i sztuka.

Anna Siedlecka, Radek Achramowicz, Studio Puff-Buff (źródło: materiały prasowe)

Anna Siedlecka, Radek Achramowicz, Studio Puff-Buff (źródło: materiały prasowe)

Na wystawie Bez tytułu, olej na płótnie będzie można zobaczyć prace takich artystów jak Grzegorz Bednarski, Zbigniew Cebula, Andrzej Folfas, Andrzej Kapusta, Jarosław Kawiorski, Bogdan Klechowski, Janusz Matuszewski, Mirosław Sikorski, Edyta Sobieraj, Zbigniew Sprycha i Grzegorz Wnęk. Intencją wystawy jest prezentacja twórczości artystów związanych ze środowiskiem krakowskim, w szczególności z Akademią Sztuk Pięknych w Krakowie i z Galerią Dominika Rostworowskiego.

ZOOM na design
Wernisaż: 15 września 2015 roku, godz. 18.00
Sala kameralna
Kuratorka: Anna Dubieniecka-Suszek
Bez tytułu, olej na płótnie
Wernisaż: 17 września 2015 roku, godz. 18.00
Sala główna
Kuratorzy: Grzegorz Wnęk, Zbigniew Sprycha
BWA Galeria Sztuki
Olsztyn

Dodaj komentarz