MOK. Ilustrowany atlas architektury północnego Mokotowa

Po sukcesach książek SAS. Ilustrowany atlas architektury Saskiej Kępy (publikacja w książce podsumowującej najlepsze projekty wydawnicze roku Print Control 2012, liczne wzmianki w prasie polskiej i zagranicznej – np. w magazynie Wallpaper) oraz ŻOL. Ilustrowany atlas architektury Żoliborza Centrum Architektury wydaje trzecią pozycję z serii, poświęconą architekturze północnej części Mokotowa.

„MOK. Ilustrowany atlas architektury północnego Mokotowa” (źródło: materiały prasowe)

„MOK. Ilustrowany atlas architektury północnego Mokotowa” (źródło: materiały prasowe)

MOK – ilustrowany atlas architektury północnego Mokotowa przedstawia 60 budynków, założeń architektonicznych, rzeźb i dekoracyjnych detali znajdujących się na terenie dzielnicy, od najstarszych po najnowsze. Każdy obiekt opatrzony jest jedną ilustracją i krótkim opisem w języku polskim i angielskim. Prezentacje poprzedza dwujęzyczny wstęp z zarysem historii dzielnicy.

Budynki i detale zostały przedstawione za pomocą precyzyjnej, lecz syntetycznej ilustracji. Taki sposób prezentacji architektury pozwala zrozumieć podstawowe założenia przestrzenne poszczególnych projektów, niezakłócone ograniczeniami, z jakimi mamy do czynienia w przypadku zdjęć budynków (zasłaniające je drzewa, inne obiekty czy elementy infrastruktury miejskiej, brak dostępu z niektórych stron, zmiany modernizacyjne). Tym samym mamy szansę lepiej poznać pierwotny zamysł architekta.

Premiera:

  • 17 września, godz. 18.30 – w Gmachu Głównym Szkoły Głównej Handlowej spotkanie z autorami + książka w promocyjnej cenie + autografy + ciastka od Lukullusa
  • popremierowe świętowanie w Barze Wieczornym (ul. Wiśniowa 46) + specjalny drink Wieczorny Mokotów w super cenie
  • 19 września 2015, godz. 16.30 – pierwszy architektoniczny spacer po Mokotowie z Joanną Koszewską i Grzegorzem Miką, zbiórka: Bar Wieczorny + książka w promocyjnej cenie

Informacja o książce:

Pomysł, opieka artystyczna, projekt i skład: Magdalena Piwowar
Rysunki: Maciej Drążkiewicz, Łukasz Gadomski
Tekst: Joanna Koszewska, Grzegorz Mika
Redakcja: Paweł Pokora
Konstultacja merytoryczna: Leszek Piskowski
Tłumaczenie: Zosia Sochańska
Redaktor prowadząca: Agnieszka Rasmus-Zgorzelska
Koordynacja: Mateusz Bzówka
Rok wydania 2015

MOK – ilustrowany atlas architektury północnego Mokotowa
Wydawca: Centrum Architektury, Warszawa
Dystrybucja: Bęc Zmiana
W księgarniach od 17 września 2015 r.

Dodaj komentarz