• 2015-09-12

Pan Sułek zakocha się w Koszalinie

12 października w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym im. Juliusza Słowackiego w Koszalinie odbędzie się wyjątkowy spektakl Kocham pana, panie Sułku, w którym wystąpi Marta Lipińska oraz Krzysztof Kowalewski.

Marta Lipińska i Krzysztof Kowalewski (źródło: materiały prasowe)

Marta Lipińska i Krzysztof Kowalewski (źródło: materiały prasowe)

Przez ponad 20 lat Krzysztof Kowalewski i Marta Lipińska użyczali swojego głosu Panu Sułkowi i Pani Elizie w komediowym słuchowisku radiowym autorstwa Jacka Janczarskiego Kocham Pana, Panie Sułku. Czy ktoś nie zna tego tytułu? To niemożliwe. Wychowały się na nim całe pokolenia radiosłuchaczy. To również literacka wersja minisłuchowisk emitowanych w „Ilustrowanym Magazynie Autorów”, później w Powtórce z rozrywki, w Programie 3 Polskiego Radia. Przez lata Pan Sułek, Pani Eliza, Gajowy Marucha oraz ich przygody przyciągały do radioodbiorników tysiące słuchaczy.

Adam Ferency (źródło: materiały prasowe)

Adam Ferency (źródło: materiały prasowe)

Jeżeli jednak kogoś rozśmieszyło to lub owo, zasługa w tym wykonawców radiowych, którzy martwej literze nadali żywy kształt umiejętnie operując głosem. Jak każdy aktor utożsamiali się oni bardzo solidnie z kreowanymi przez siebie postaciami i do dzisiaj funkcjonują w zbiorowej pamięci jako Pan Sułek i Pani Eliza. Aktorzy postanowili, że warto przedłużyć życie swoich bohaterów i wymyślili Kocham Pana, Panie Sułku na żywo, prezentując go w całej Polsce od dłuższego czasu.

Kocham pana, panie Sułku
12 października 2015 roku, godz. 18.00
Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego
Koszalin

Dodaj komentarz